1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"BENİM DÜNYAM" konulu resim yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de bu yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Flash Haber: Erdoğan Peres'e Çok Sert Çıktı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.790
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.801 ÇTL
    İsviçre Davos'ta yapılan bir oturumda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e çok sert bir çıkış yaptı. İsrail'in Gazze saldırısı hakkında son derece "açık" ifadeler kullanan Başbakan Erdoğan, "Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" dedi. Erdoğan, oturum yöneticisini de kendisine kısa süre vermekle eleştirdi ve "Davos benim için bitmiştir" diyerek, paneli terketti.

Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen "Gazze Orta Doğu İçin Model" oturumuna katılan Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerginlik yaşandı.

Başbakan Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in "sert" sözlerinin ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak "bir dakika" süre istedi.
    Panel yöneticisinin söz hakkı vermek istememesine karşılık, Erdoğan, Perez'e dönerek, "Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum. Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin'e, tankların üstünde girdiği zaman, 'kendimi bir başka mutlu addediyorum' diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da 'Filistin'e girince mutlu oluyorum' diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsimini de veririm, belki merak edenleriniz vardır" dedi.

Peres'in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, "Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, "Sadece size, iki söz söyleyeceğim..." sözleri üzerine, oturum yöneticisi, araya girdi.

Erdoğan, "sözümü kesmeyin" diyerek, "Tevrat'ın 6. maddesi der ki 'öldürmeyeceksin. Burada öldürme var. Bu da çok enteresan" diyerek sözlerini sürdürdü.

Biri Oxford Üniversitesinde profesör iki İsrail vatandaşının, İsrail'i eleştiren açıklamalarını da elindeki notlardan okuyan Başbakan Erdoğan, oturum yöneticisine de dönerek, "Sana da çok teşekkür ediyorum. Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir. Daha Davos'a gelmem. Siz konuşturmuyorsunuz. 25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum. Olmaz." dedi.
    Başbakan Erdoğan, daha sonra salondan ayrıldı.

Çıkışta konuştu

Başbakan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine, "Burada herkese aynı dakikayı verirler ona saygıyı duyarım, ama herkese aynı dakikayı vermedikleri zaman ona saygı duymam. Nitekim burada aynı dakikayı vermemişlerdir. Gördüğünüz gibi Şimon Peres'i 25 dakika konuşturmuşlardır, 12 dakika bizi konuşturmuşlardır. Bundan sonra da söz kesmek üzerine bina edilmiş bir anlayış. Bu kadar önemli bir konuyu görüşeceğimiz bir yerde kalkıp da bunu yarım saat, 35 dakikaya sıkıştıramazsınız. Bundan sonra da Davos'a katılmam" dedi.

Bir gazetecinin İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in "bağırarak konuştuğunu" söylemesi üzerine Erdoğan, "O da suçluluk psikolojisinin bir gereği. Suçlu olan bağırır. Suçun yoksa niçin bağırıyorsun" değerlendirmesinde bulundu.

Emine Erdoğan ağladı

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Erdoğan'ın sözünün yarıda kesilmesi ile ilgili, "Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal" dedi.

Emine Erdoğan, gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın forum kapsamındaki oturumda sözünün kesildiğini hatırlatması üzerine, "Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal" diye konuştu.

Gazetecilerin "Sayın Peres'in sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu Emine Erdoğan "Söylediklerinin hepsi yalan" diyerek yanıtladı.

Davos'u izleyen CNN TÜRK program yapımcısı Şirin Payzın, yaşanan gerilimin ardından lobide karşılaştığı Emine Erdoğan ile konuştu. Payzın, damadı ve Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan ile birlikte lobide gözyaşlarına boğulan Emine Erdoğan'ın açıklamalarını CNN TÜRK ekranlarında şöyle aktardı:

"Çok duygulandığını söyledi. Eşinin çok doğru şeyler söylediğini, ama haksız yere sesinin kesildiğini söyledi. Emine Erdoğan, 'Gazze'deki durumu anlatırken çok duygulandım ama eşimin konuşturulmamasına çok sinirlendim. Şimon Peres'in doğruları söylemediğini düşünmüyorum, ayrıca eşime söz hakkı tanımamasını çok büyük tepkiyle karşılıyorum'" dedi.

Ajanslar "acil" koduyla geçti

Erdoğan'ın Davos'ta katıldığı paneli terk etmesini, uluslararası ajanslar tarafından "acil" koduyla verdi.

AP, Başbakan Erdoğan'ın panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le Gazze'deki çatışmalar konusunda "sözlü olarak tartıştıktan sonra" paneli terk ettiğini belirtti.

Ajans, Başbakan Erdoğan'ın, Peres'in İsrail'in Gazze saldırısını heyecanlı bir şekilde savunan monoloğunu dinledikten sonra, panel yöneticisinin sözünü kesmesi üzerine kızdığını kaydetti.

Haberde Başbakan Erdoğan'ın Peres'e "İnsanları öldürüyorsunuz" dediği, Peres'in ise parmağı ile işaret ederek, "İstanbul'a roketler düşse siz de aynısını yaparsınız" dediği kaydedildi.

İlk haberlerinde Başbakan Erdoğan'dan "Cumhurbaşkanı" diye bahseden AP, kısa süre sonra bu hatasını bir not geçerek düzeltti.

Fransız AFP ajansı da haberi acil koduyla vererek, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki paneli, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in uzun konuşmasının ardından kendi konuşmasının panel yöneticisi tarafından engellendiği gerekçesiyle sert bir şekilde terk ettiğini bildirdi.

Başbakan Erdoğan'ın "Bir daha Davos'a geleceğimi sanmıyorum" sözlerini yansıtan AFP, Başbakan Erdoğan'ın Peres'in konuşmasına yanıt vermek istediğini, ancak karşısındaki gazetecinin ısrarla panelin sona erdiğini söyleyerek sözünü kestiğini belirtti.

İsrail basınında yankılar

Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini İsrail'in önde gelen gazeteleri de internet sayfalarından duyurdular. Jerusalem Post gazetesinin web sayfası Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini "manşet haber" olarak duyururken, Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile girdiği tartışma ve ardından sözünün panel moderatörünce kesilmesine sinirlenerek sahneden yürüyüp gittiğini bildirdi.

Haaretz gazetesinin web sayfası da aynı haberle okuyucularını durumdan haberdar etti.

İki gazetenin İngilizce web sayfası da Amerikan AP ajansının haberini kullandı.
    Merkezi Katar'da bulunan uluslararası Arap haber kanalı El Cezire de internet sitesinde haberi acil haber olarak tek cümle olarak verdikten sonra, geniş bir haber yayımladı.

El Cezire haberinde, Başbakan Erdoğan'ın, panel yöneticisinin Peres'in İsrail'in Gazze saldırısını meşrulaştıran sözlerine itirazlarını söylemesine izin vermemesinden sonra televizyondan canlı yayınlanan tartışmayı terk ettiğini belirtti.

Kaynak: CnnTürk

2. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.790
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.801 ÇTL
    Kişisel olarak böyle bir tavrı kesinlikle destekliyorum. Ancak kişisellik ve duygusallık devletlerarası ilişkilerde geçerli bir kavram değil tabiiki. Bakalım bu konu ile ilgili geçlişmeler neler olacak.

Bu arada Peres, Erdoğan'ı arayarak özür dilemiş. Ülkeleri yöneten aslında para olduğu ve İsrail'in silah satışında en önemli partnerinin Türkiye olduğu düşünüldüğünde Peres'in silah sanayiinin güçlü lobilerince aranarak "Durumu düzelt" dedikleri muhakkak.

3. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    159 ÇTL
    Gayet yerinde, hakedilmiş ve yakışıklı bir tavır. Erdoğan'a gönülden teşekkür ediyorum en azından kanayan yüreğime su serptiği için..

4. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    332 ÇTL
    Valla ister rol yapsın ister afra tafra taktir ettim. Eğer orada bu ya da benzer bi tavrı göstermeseydi ne olacaktı? Gece başlayan forvard mailler hepimizin maillerini doldurmuş olacaktı. RTE Perez yanyana arkada Atatürk resmi kınıyoruz seni RTE. Evet kınıyorum seni RTE bu yapmış olduğun geçmişini değiştirmiyor ya da geleceğini de. Ama insanlık adına bir çok kişinin yapmadığı şeyi yaptın. Yıllar sonra ilk kez tüm dünyaya karşı göğsümüzü kabarttın. Yemişim devletlerarası ilişkinizi sanki tepki göstermese yapacaklarını yapmayacak adamlar. Türkiye üzerindeki emelleri mevcut sen her ne kadar iyi geçinmeye çalışsan da bu tarz uluslararası platformlarda politik davransan da birilerinin amaçlarını değiştiremezsin. Bir başbakana değil bir insana yakışanı yaptı. Bahsi geçen konu Türkiyenin stratejik konumu değildi yüzzzlerce masum çocuğun hayatıydı. chavez yapınca şak şak şak fidel yapınca şak şak şak tayyip yapınca kasımpaşalı :D ananı da al git dese yeriydi. hem o ermeni moderötürün tavrına karşılık az bile. bir başkanı o şekilde susturmaya çalışmak.. cıx cıx cıx avrupalı işte görgüsüz ya da ermeni işte ne beklersin daha fazla mı desek;) ama bizim milletimiz hep sineye çekmeye alışmış ya aman insanlık bizde kalsın aman uluslararası ilişkiler aman stratejik konumumuz aman da aman. he bi de devamını bekliyoruz kasımpaşalı öyle bi eda bi çalım aldın başını gittin sonra kıstırıp kuyruğunu dönmeyesin geri. maksadın rol toplamaksa da yer bu millet çatır çatır yer bu davranışı :D ama nihayetinde her ne kadar utanarak söylesem de ilk kez gurur duydum seninle.

5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.790
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.801 ÇTL
    Duygularımı süper ifade etmişsin e-PaCk. Meğer öyle bir ihtiyacım varmış ki böyle bir görüntüye böyle bir tavra, haberi duyunca (alt yazıda) bir yanlışlık mı var acaba diye düşündüm ve dikkatle, heyecanla tüm haber kanallarını sürekli taradım gece saat 5 e kadar.:) Şamar oğlana döndürdüler bizi ya bu ne. Gerektiğinde Kasımpaşalı olmak gerek demekki :)

6. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    332 ÇTL
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki Gazze panelinde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile yaşadığı gerginliğin ardından bugün Gazze'de Erdoğan'a destek mitingi düzenleniyor.

GAZZE - Gazze Şeridi’nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan lehinde, Gazzelilere verdiği destekten ötürü büyük bir gösteri düzenlendi. Hamas liderlerinden Halil El Haya, Erdoğan için "O, büyük bir lider" dedi.
    Ellerinde Hamas bayraklarıyla öğle namazından çıkan yüzlerce kişi, önce Ömeri Camii önünde toplandı. Kalabalık daha sonra büyük bölümü İsrail bombardımanında yıkılan Meclis binasına doğru harekete geçti. Kalabalığın taşıdığı Türk bayraklarının sayısı yol boyunca giderek artarken, Meclis binasının bahçesini dolduranlar, ellerindeki Türk bayraklarını salladı, Başbakan Erdoğan’ın resimlerini taşıdı. Meclis binasının üzerine de Erdoğan posterleri asıldı.
    Hamas liderlerinden Halil El Haya, "O, büyük bir lider" dediği Erdoğan’ın Gazze’ye önemli destek verdiğini kaydetti ve "Kendisini selamlıyoruz. Bizim zaferimiz, onun zaferidir" dedi.
    Erdoğan’ın Gazze’de olup bitenleri kınarken sarf ettiği sözlere atıfta bulunan El Haya, Erdoğan’ı aynı zamanda "İstanbul’u Bizanslılardan alan Fatih Sultan Mehmet" diye nitelendirdi ve Arap liderlerinden, "bir liderin nasıl tarih yazabileceğini Erdoğan’dan öğrenmelerini" istedi. El Haya, Erdoğan için "Osmanlı sultanlarının devamı" ve "Abdülhamid" gibi nitelemelerde de bulundu.
    İsrail devletinin fikir babası Thedor Herzl’in Sultan Abdülhamid’e gelip, Filistin toprakları karşılığında para önerdiğini hatırlatan El Haya, Abdülhamid’in bu öneriye karşı "Filistin Müslümanlara aittir. Vücudumu parçalara da ayırsanız, Filistin’i asla kimselere vermem" dediğini kaydetti.
    Başbakan Erdoğan’ı tekrar tekrar selamlayan El Haya’nın sözleri kababalıktan geniş şekilde alkış aldı.
    İsrail’in Gazze’deki son savaşına da değinen El Haya, İsrail karşısında yeni bir zafer kazandıklarını, İsrail’in Hamas direnişi karşısında bir şey elde edemediğini vurguladı. İsrail’in Hamas liderlerini öldürmek istediğini söyleyen El Haya, "Ama bizim liderlerimiz dimdik ayakta, direnişimiz de öyle" dedi.
    El Haya ayrıca, 2,5 yıl önce Gazze’ye kaçırılan İsrail askeri Gilad Şalit konusuna da değinerek, "Eğer bizim esirlerimiz (İsrail) cezaevlerinden tümüyle salıverilmezse, Gilad Şalit asla ışığı ve hayatı bir daha göremeyecek" dedi.
    Halil El Haya, Şam’da yerleşik Hamas siyasi lideri Halid Meşal’ın dün, Filistinlileri ülke içinde ve dışında temsil etmek üzere, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) yerine yeni bir örgütlenmeye hazırlandıkları yolundaki açıklamalarına atıfta bulundu. Batı Şeria’daki Filistin liderlerine seslenen Halil El Haya, şöyle devam etti: "Sizi defalarca uyardık. FKÖ’nün yeniden inşa edilmesi, yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirttik. 2005’te Kahire’deki toplantısında, FKÖ’nün tüm Filistinli örgütlerin katılımıyla yeniden örgütlenmesi gerektiği, yeniden düzenlenmesi gerektiği kararlaştırılmıştı. Ama siz bizim uyarılarımızı asla dinlemediniz, asla dikkate almadınız."

-"BU GÖSTERİ ERDOĞAN İÇİN"-

Gösteriye katılan Hamas sözcülerinden Fevzi Barhum da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin gerçeğine, trajedisine verdiği desteğin Hamas’ı çok mutlu ettiğini söyledi. Barhum, bugünkü gösterinin tek amacının Filistinlilerin Erdoğan’a verdiği destekten dolayı ne kadar mutlu olduklarını göstermek olduğunu vurguladı. Fevzi Barhum, Türk halkının Filistin halkına elinden gelen her türlü desteği verdiğini vurguladı.

İHH VAKFI BAŞKANI: DÜNYADA HERŞEY TERSİNE DÖNDÜ

Gazze Şeridi’ne yardım için gelen İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım da gösteriye katılarak bir konuşma yaptı.
    Yıldırım, "Size Abdülhamid’den selam getirdim. Türkiye’de 70 milyon Abdülhamid’den selam getirdim" sözleriyle başladığı konuşmasında, kalabalığa "Gazanız mübarek olsun" diye seslendi.
    Bütün Türk halkının Gazzelilerle beraber olduğunu ifade eden Yıldırım, "Dün gece dünyada her şey tersine döndü. Artık İslam’ın lehine döndü. Tüm İslam ülkeleri Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider isteyecek" diye konuştu.
    Tüm İslam ülkeleri liderlerini Filistinlilerin yanında olmaya çağıran Yıldırım, İsrail’den de ambargonun kaldırılmasını istedi.
    Gösteriye, elinde Türk bayraklarıyla, Kıbrıs’tan 48 yıl önce Gazze’ye gelin gelen 70 yaşındaki Zübeyde Tahir de katıldı. Gösteriye Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek için geldiğini söyleyen Zübeyde Tahir, "Erdoğan’ın sarf ettiği sözleri çok beğendim. Ona çok teşekkür ederim. Allah uzun ömürler versin. Daima bizim başımızda kalsın" diye konuştu.
    Gösteriye katılanlar, dağılmadan önce İsrail bayrağını ateşe verdiler.

-ERDOĞAN’A BİNLERCE TEŞEKKÜR-

Arap basınında da Başbakan Erdoğan’ın Davos’u terk etmesi geniş yankı buldu. Suriye’de yayımlanan El Tavra gazetesinin internet sayfasında yayımlanan yorumda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos’taki tavrının "Arap ülkelerine de örnek olması" tavsiye edildi. Ali Kasım imzalı yorumda, Erdoğan’ın böylece, "İsrail yalanlarına karşı en açık ve net protestoyu yapmış olduğu" ifade edildi. Yorumun devamında, şu görüşlere yer verildi: "Erdoğan’ın tutumu o anda oluşan bir şey değildi, aksine Türkiye’nin olgun duruşunu yansıtıyordu. Zira Türkiye bir kez daha İsrail’in aldatmasının kurbanı olmayacak. Panelin terk edilmesi, Davos tarihinde ilk kez oluyor ve bu durum, görmezden gelinemeyecek bir uluslararası gerçeği yansıttı. Bu sahnenin mimarıysa, daha önce de olanlara yoğun tepkiler veren Türkiye’ydi."
    Konunun sadece bir tavır sergileme meselesi değil, "aksine Arap ve İslam ülkelerinin de sahip olmaları gereken siyasi irade kapsamında gelişen bir şey" olduğu kaydedilen yorumda, "Erdoğan’ın tavrı bir mesajdan fazlasını, hatta siyasi iradenin çizdiği protestodan da fazlasını ifade ediyordu. Buradaki soru şu: Bazı Araplar bundan bir şeyler öğrenecekler mi? Bu mesajın ifade ettiği iradenin kapsamını hissedebildiler mi? Daha da önemlisi yeni denklemde faal ve güç sahibi aktörler olabilecekler mi?" denildi.

EL KUDS EL ARABİ: ŞÖVALYE GİBİ

Londra’da Arapça yayımlanan "El Kuds El Arabi" gazetesinin internet sayfasında, "Erdoğan’a binlerce teşekkür" denilerek, "Erdoğan’ın paneli terk etmesinin, Araplara bir ders olduğu" ifadesine yer verildi.
    Abdulbari Atvan imzasıyla yayımlanan yorumda, "Erdoğan’ın, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in Gazze saldırısıyla ilgili yanıltıcı sözlerine cevap vermesine karşı çıkılması üzerine paneli terk etmesi bizi hiç şaşırtmadı" denildi.
    "Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa da paneli terk etmeliydi" görüşünün savunulduğu yorumda, "Erdoğan’ın şövalye gibi davranarak İslami ve asil cevherini ortaya koyması bir ilk değildir, Erdoğan her defasında İsrail saldırıları karşısında bir dağ gibi durup Gazze’de İsrail tarafından yapılan katliamları sert ifadelerle kınamıştır" ifadesine yer verildi.
    Yorumda İsrail Cumhurbaşkanının, "çocukların ölümünden İsrail’in sorumlu olmadığını, tam tersine saldırının oradaki çocukları korumak için gerçekleştirildiğini iddia ettiği" kaydedildi ve "Asıl mesele İsrail’in kendini savunma hakkı meselesi değildir, İsrail’in bu hakkını kullanırken ölçüsüz güce başvurduğu meselesidir" denildi.
    "Erdoğan’ın, Dünya Ekonomik Forumuna katılan hiçbir Arap liderinin söylemediği sözleri söylediğinin" ifade edildiği yazıda, "Arap liderler, İsrailli yetkililerle yapılan görüşmelerde çağdaş ve ılımlı görünüm yaratmak için onlarla aynı safta oturmayı tercih ettiler" görüşü dile getirildi.
    Yazının devamında şu görüşlere yer verildi: "Arap ve Müslüman olmakla övünen Arap yöneticilerine karşı kalbimiz acı ve hayal kırıklığıyla doluyken, Erdoğan’a binlerce kez teşekkür ediyoruz. Çünkü Arap liderleri, Gazze katliamlarına karşı susmayı tercih edip abluka altında olan Gazze halkına karşı bütün geçitleri kapatmaktadırlar. Gazze’de katliamları gerçekleştiren İsrailli katillerin peşinde olan avukat ve aktivistlere de teşekkürlerimizi sunuyoruz, bunların damarlarında adalet, gurur ve asalet vardır, asıl Arap ve Müslüman olan bunlardır.”

7. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    Bizim ülkemizde bazı zihniyetler değişmeyecek.
    Kanalın biri bu akşam haberinde "R.T.Erdoğan'ın konuşmasının ardından insanlar arandı,apar-topar havaalanına toplandı,ellerine bayraklar,pankartlar verildi" tarzında bir yorumda bulundu.Yani oraya toplanan insanlar kendiliklerinden,duydukları gururdan,verilen tepkiyi haklı bulduklarından,belki de yıllardır ilk kez ezik olmaktan kurtulduklarından oraya toplanmamışlar.Sadece parti taraftarlarıymış gibi gösterildiler.

Yazık ki ne yazık.Bu millet öyle koyun ki kendi tepkisini veremiyor öyle mi?Oysa hangi düşüncede olursa olsun herkes gurur duymalıydı bu tepkiden.(ABD hariç hiç bir ülkeden olumsuz tepki gelmezken bizim ülkemizde birileri yine bir şeyler yapmaya çalışıyor.) Kanal yetkililerine de şunu sormak isterdim doğrusu;Siz orada olsaydınız nasıl tepki verirdiniz? Belki de Küçük Emrah'ın filmlerindeki gibi ayağa kalkıp "vurmayınnn,vurmayınnn,Ben küçüküm ya :( " demeyi tercih ederlerdi.

Bence başbakan olalı belki de en doğru davranışını yaptı.Ağzına sağlık,ayağına sağlık.

8. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    332 ÇTL
    Link vermem forum kurallarına aykırı sanırım Sevgi.2 ama dün sıcağı sıcağına durumu sözlükte tartışırken gerçekten tüm yorumlarından sosyalist olduğunu bildiğimiz bir arkadaşımızın yorumu geldi aklıma yazınızın üzerine. "her ne kadar kendisini sevmesem de saat 2 de alkışlamaya gidicem havaalanına..." kendi çevremden biliyorum ki ordakilerin hepsi akp yandaşı değildi. aslında tüm bu yorumların doğruluk payı olması bile çok çirkin bir şey. yani oy toplamak için yaptı vs vs.. yüzlerce masum insanın katledilmesi gibi dehşet verici bir olay tartışılıyor. (varsayalım ki seçim propagandası ki olma ihtimali de yok değil yani gerçekçi olacak olursak) yine de insanların bunun üzerine teorilerini geliştirip ulu orta gereksiz imajı vermeye çalışmaları çok saçma.. bugün kaçıncı kez söyledim bilmiyorum niyeti beni çok da fazla ilgilendirmiyor onca masum bebek katledilirken. Tüm dünya manşetlerde tayyibin reklam propagandası olarak vermedi haberi!!! Araplara bir ders, katliama karşı olduğunu gösterdi. Ya ne yapsaydı?? yapmayınca yapmadı olur yapınca propaganda.. Ya da şöyle sormak gerek belki hani siyasi parti lideri propaganda yapmak için Türklük duygularınızı böylesine kabarttı. Chavezi de alkışlamıştım israil büyükelçiliğini ülkesinden kovduğu zaman Venezuellanın içinde ne fırtınalar kopuyor ne politik dolaplar dönüyor bilmiyorum ama yaptığı insanlık görevi fazlası değil. Tayyip için de aynen öyle..

9. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    Kesinlikle katılıyorum.Evet ben de eşimle konu hakkında konuşurken "bak yarın oy için yaptı diyecekler" dedi. Bir deyim vardır "ölü rahmet bulsun da nereden bulursa bulsun" misali.Bu cinayetler bir şekilde tepkiyle karşılansın da kim ne amaçla yaparsa yapsın.(bu konudan bahsederken öyle coşuyorum ki yazacağım önemli bir cümleyi unuttum :()

10. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.790
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.801 ÇTL
    Sanırım uluslararası bir platformda İsrail'in çirkinliği ilk kez bu kadar net şekilde ve bu kadar geniş kitleler önünde dile getirildi ki bu açıdan bakıldığında birileri sanırım "acaba biraz daha mı dikkat etmeliyiz?" tarzında bir silkinişte bulunmuştur. Bulunmalıdır. Çünkü bundan sonraki seslerin daha yüksek çıkma ihtimaili oldukça yüksek. (Erdoğan'ı kastederek söylemiyorum bunu) Arap dünyasında da artık daha keskin sesler yükselebilir.

Olayın yankıları ve değerlendirmeleri hala devam ediyor basında. Bakın bilmediklerimizden birkaç örnek. Muhtemeldir ki ülkeler bu tür panellerde bile moderatörler konusunda gizli kulis yapıyorlar.

Davos krizi daha önceden planlanmış

Erdoğan, 'Gazze: Ortadoğu'da Barış Modeli' oturumuna, iki hafta önce davet edildi. Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarına, Peres, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'nın katılacağı toplantının WEF Başkanı Schwab tarafından yönetileceği bildirildi.

SON DAKİKADA IGNATİUS

WEF yetkilileri, Gazze toplantısından 1 gün önce, yani Çarşamba günü öğleden sonra, Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarına, moderatör değişikliği yapıldığını, yeni moderatörün, Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius olacağını bildirdi. Türkiye tarafı, yeni moderatöre karşı çıktı, ancak ısrarla değişiklik yapılmadı.

Sicili bozuk IGNATIUS!

Dedesi 1920'de Harput'tan ABD'ye göçmüş bir Ermeni ailenin torunu olan David Ignatius, Washington Post gazetesi yazarı. Ermeni asıllı Yahudi olan Ignatius, defalarca "Türkiye Ortadoğu'da çok güçlendi, bunun önüne geçilmeli" yazıları yazdı. Provokatif yazar, Ortadoğu'da başrolün Mısır'a verilmesi tezini destekliyor.

Son dakikada moderatör!

Başbakan, Davos'a davet edilirken 'Toplantıyı Schwab yönetecek' denildi. Ama 1 gün önce onun yerine moderatör David Ignatius getirildi. Yetkililerimiz karşı çıksa da sonuç değişmedi.
    Tüm dünyayı ayağa kaldıran Davos'taki "Gazze: Ortadoğu'da Barış Modeli" oturumunun, aslında son derece ilginç bir ayak oyunuyla başladığı ortaya çıktı! Başbakan Tayip Erdoğan'ın terk ettiği salondaki krizin, toplantıyı düzenleyenler tarafından bilinçli olarak hazırlandığı iddia edildi. Çünkü Erdoğan, Davos'taki bu oturuma 2 hafta önce davet edilmişti. Erdoğan'ın danışmanlarına, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'nın katılacağı toplantının Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Başkanı Klaus Schwab tarafından yönetileceği bildirildi.

KAFA SALLADILAR AMA...

Ancak WEF yetkilileri, Gazze toplantısından bir gün önce, yani Çarşamba günü öğleden sonra, Erdoğan'ın danışmanlarına, moderatör değişikliği yapıldığını, yeni moderatörün, Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius olacağını bildirdi. Türkiye tarafı, yeni moderatöre karşı çıkarak, WEF Başkanı Klaus Schwab'ın yardımcılarından birine, Ignatius'un bu toplantı için yanlış bir seçim olduğu uyarısını yaptı. WEF yetkilileri de bu tepkiye, "Haklısınız, bu tereddüdünüzü dikkate alacağız ve gerekli düzenlemeyi yapacağız" karşılığını verdi. Ama yine de sonuç değişmedi, Erdoğan'ı sık sık eleştirmesiyle bilinen Ignatius moderatör yapılınca, krize çanak tutuldu.

Sayfayı Paylaş