flash+java+html kodlarını frontpageye entgre etme hakkında soru

düşünceli

Katılımcı
Katılım
2 Eyl 2007
Mesajlar
201
Beğeniler
3
#1
ben frontpage 2003 ile bir web sayfası tasarlamaya çalışıyorum. elimde frontpage2003+123flash menü+Vimv9310(açılır menü)+flash album creator programları var. asıl öğrenmek istediğim konular :

1- 123flash menü+Vimv9310(açılır menü) programlarıyla yapmış olduğum menü ve açılır menüleri frontpageye nasıl aktarabilirim.

2- Webden bulmuş olduğum html kodlarını frontpagede nasıl kullanabilirim

3-flash album creator programıyla yapmış olduğum albümü sorunsuzca ekledim ama hazırlamış olduğum açılır menüleri aynı yolla eklediğimde yalnızca imge gözüküyor menüler ortada yok dosya uzantılarıyla alakalı olabilirmi

(frontpage 2003 ü foruma daha önce eklemiştim ...123flash menü+Vimv9310(açılır menü)+flash album creator programlarını da istek olursa ekleyebilirim)
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#2
Hazırlamış olduğum web sitelerinde flash menü hiç kullanmadım. Önceden google flash içeriğini indexlemek konusunda sıkıntı yaratıyordu. Sanırım şimdi flash içerikleri de indexleyebiliyor. Flash menü kullanmadığım için bu konu ile ilgili sorunuza cevap veremiyorum.

Ancak sitenizde diğer flashları rahatlıkla kullanabilrisiniz. swf uzantılı flash dosyalarını sitenizde göstermek için alttaki kodu <bod> </body> kodları arasına ekleyebilirsiniz.

Not: Kod türü sansürlü olduğu için * işaretlerini kullanım sırasında kaldırın (2 adet yıldızı kaldırın)
Kod:
<embed height="400" width="600" src="*http*://e-cozum.net/upload/flash/yedeks.swf"></embed>
Webde hazır bulduğunuz html kodlarını ise frontpage programı olmadan da kullanabilirsiniz. Örneğin bir html kodu şu şekildedir.
Kod:
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Language" content="tr">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
<title>İlk Sayfam</title>
</head>
<body>
<p>Deneme Yapıyorum</p>
</body>
</html>
Dikkat ederseniz tüm açılan taglar sonradan kapatılmış. Bu konu ile ilgili olarak (Tag'lar) yine bu bölümde bir makale yazmıştım. BURADAN okuyabilirsiniz.

Yukarıdaki kodları kopyalayıp herhangi bir txt (wordpad, not defteri vs) dosyasına yapıştırdıktan sonra Farklı Kaydet komutu kullanarak xxx.html şeklinde kaydettiğinizde explorer bu sayfayı gösterecektir. Fakat be mutlaka FrontPage programı ile kullanmak istiyorum derseniz, programı açtığınızda sol alt köşede Normal - HTML - Önizleme yazan üç bölüm var. HTML sekmesine tıklayıp kod bölümünü aktif edin ve hazır kodları bu bölüme yapıştırın. Önizleme sekmesinden kodların nasıl göründüğünü izleyebilirsiniz.
 

düşünceli

Katılımcı
Katılım
2 Eyl 2007
Mesajlar
201
Beğeniler
3
#3
Kod:


<embed height="400" width="600" src="*http*://e-cozum.net/upload/flash/yedeks.swf"></embed>

ilginize teşekkür ederim.

bu kodu ben herhangi bir butana atayarak aynı sayfa içinde video boyutunda farklı bir pencerede açabilirmiyim acaba.
 

Benzer konular

Top