FlashGet 1.96

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.
Katılım
7 Şbt 2007
Mesajlar
1,104
Beğeniler
19
Şehir
VAN
#1
Eğer internette çok sık dolaşıyor, ve hoşunuza giden şeyleri(program,mp3..) indiriyorsanız, Windows'un dosya indirme rutini size yavaş ve kötü gelecektir. Hele bir de büyük bir dosyayı indirirken, ve de büyük bir kısmını indirmişken bağlantınızın kopması gibi birşeyle karşılaşırsanız... Bu noktada yardımımıza hızlı indirme programı FlashGet 1.96 yetişiyor.

Bir siteye girdiniz ve sitedeki herşey çok hoşunuza gitti. Mesela bir resim sayfasındaki birkaç resim ya da bir mp3 sayfasındaki bütün mp3'leri indirmek istiyorsunuz. Burada FlashGet'in büyük kolaylığı devreye giriyor. Sayfanın üzerinde sağ tuşa basın, "Tümünü FlashGet'i kullanarak indir"i tıklayın. Çıkan menüde indirmek istemediğiniz banner,sayfa,simge... gibi şeylerin yanındaki kutucuğu boşaltın. Böylece bütün hepsi sıraya konularak indirelecektir.


Kullanımı:
1) İlk önce FlashGet'in son sürümüne sahip değilseniz, cerezforum ayrıcalığı ile yukarıdan tıklıyarak inidirn. Kurduktan sonra View menüsünden Language bölümünden Turkish seçeneğini tıklayın, ve böylece programı Türkçeleştirin.

2) Araçlar menüsünden Varsayılan indirme özellikleri kısmını tıklayın. Kayıt yeri kısmına FlashGet'in nereye indirme yapmasını istiyorsanız orayı ayarlayın. Dosyayı böl seçeneğini '10'a getirin.

3) Araçlar menüsünden Seçenekler'e girin.Gelen kutuda "genel" menüsünde en küçük parçacık boyutunu 400'e çıkarın. Bağlantı menüsünden Maksimum eş zamanlı iş bölümünü 8'e çıkarın. En alttaki bölümden bağlantı tipini seçerek otomatik olarak indirme boyutunu ayarlayabilir ya da alttaki kutuya elle istediğiniz değerleri girebilirsiniz. Ana menüdeki "araçlar" kısmından indirme tipini belirleyebilirsiniz. Eğer el ile ayarlanmışı seçerseniz ki tavsiye edilende budur. İstediğiniz zaman flashgetin altkısmındaki bölümden mouse ile indirme hızı ile oynayabilirsiniz. Unutmayın, büyük değerler internetteki gezinti hızınızın yavaşlamasına sebep olacaktır. Bu yüzden fazla zorlamamanızda yarar vardır.

4) Eğer indirdiğiniz dosyaya virüs taramasının yapılmasını istiyorsanız, dosya yöneticisi menüsünden "İndirilen dosya için virüs taraması yap"ı etkin hale getirin, virüs tarama programınınızın uygulama dosyasını tarayıcı bölümüne ayarlayın.

5) Eğer FlashGet'in internet explorer'den dosya indirirken ikide bir çıkmasından hoşlanmıyorsanız Monitör bölümünden Tarayıcı Tıklaması kısmından Internet Explorer yazısının yanındaki işareti kaldırabilir böylece sadece siz istediğinizde FlashGet'i kullanabilirsiniz.

Not: Yorumsuz Kardeş Eklemişti ama Bu son versiyonu olduğu için ekledim. Umarım Beğenirsiniz. Herkese İyi Eğlenceler.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,528
Beğeniler
6,245
Takım
GALATASARAY
#2
Link Düzeltilmiştir..
 
Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.
Top