Force Style for Selected Users or Groups - 3.8.X

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#1
Gruba Göre Tema Seçim Eklentisi.

"Force Style for Selected Users or Groups" eklentisi ile üye gruplarına istediğiniz temayı atayabiliyorsunuz. Kullanımı konusunda çoğu insanın sorun yaşadığı bir eklenti ama aslında oldukça basit bir kullanımı var.

vBulletin 3.7.X olan versiyonu ile 3.8.x versiyonları için farklılık var. 3.7.x versiyonunda ayarları tamamen Vbulletin Ayarları altında Force Style for Selected Users or Groups yapılabiliyordu.

vBulletin 3.8.0 versiyonunda eklentinin kullanımı.
  • Eklentiyi BURADAN indirin. (lisanslı kullanıcılar için)
  • Zipli dosyayı açın ve bitfield_ms_force_style.xml dosyasını /includes/xml klasörüne yükleyin.
  • ms_force_style_38.xml dosyasını Ürün Ekle bölümünden import edin.
  • vBulletin Ayarları > Force Style for Selected Users or Groups seçin ve ürün kullanımını aktif edin. Bu bölümdeki ayarlarla aslında aktif etme dışında bişy yapmanıza gerek yok ancak isterseniz üye ID'lerine göre tema belirleyebiliyorsunuz. Bunun için Users To Force Style On bölümüne üye ID'lerini aralarına virgül girerek ekleyeyip, Style ID To Force On Users bölümüne tema stil ID'sini girebilirsiniz. (zor olan yöntem bu - Alttaki kolay yöntemi kullanmanızı öneririm)
  • Şimdi kullanıcı gruplarına gelin. Gruplara eklenti ile ilgili bölüm eklenmiş olmalı. Örneğin Administrator grup ayarlarını açın en altta Force Style for Selected Users or Groups bölümünden; Force style on this Usergroup?: Evet - Enter the style ID (one only) to force on this Usergroup: Tema ID'si girin ve kaydedin.
  • Artık Administrator sizin belirlediğiniz temayı kullanmak durumundadır.
 
Katılım
4 Nsn 2009
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Yaş
37
#2
selam hocam 3.8 sürüm sanırım eliinizde varsa paylaşırmsınız lisasım yok 1 sene evvel lisansımı satmıştım rica etsem teşekkürler
 

Benzer konular

Top