Fransa da iki çocuğunu zehirleyen anneye ...

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#1
Fransa’da borçlarından kurtulmak için iki çocuğunu zehirleyen Fransız anneye 20 yıl, babaya 10 yıl hapis cezası verildi. Cezayı yetersiz bulan çocukların teyzesi duruşmada “Canavar anneye bu ceza çok az. Hapiste geber” diye bağırdı.

Fransa’nın Marsilya Kenti’nde yaşayan Marie-Helene Martinez (29) ve eşi Jean-Paul Steijns (39), borçlarından daha kolay kurtulabileceklerini düşünerek 2005’te iki çocuklarını öldürmeye karar verdiler.

Anne, 8 yaşındaki Melissa ve 7 yaşındaki Jason’ı, zehirli cannelloni (lazanya benzeri geleneksel bir yemek) yedirerek öldürdü. Polis çocukların cesetlerini bir ay sonra, biyolojik babaları olmayan Steijns’ın aracında buldu.

Kadının cinayetten bir gün sonra cansız bir bebek dünyaya getirdiği ve cesedi balkonlarında sakladığı da ortaya çıktı. Önceki gün yapılan duruşmada, savcılığın 30 yıl talebine rağmen mahkeme cezayı hafifletti.

Çocukların teyzesi karara isyan etti. “Canavar anneye bu ceza çok az, müebbet almalıydın. Hapiste geber” diye bağıran teyze, baygınlık geçirdi.
 

Benzer konular

Top