1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Freerunning

Konusu 'Diğer Spor Dalları' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım! .

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.310
  Beğenileri:
  8.704
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.881 ÇTL
  [​IMG]


  FREERUNNING NEDİR?

  Daha çok trick hareketlerine dayanan, parkourdan farklı gibi gözükse de ikisi ayrılmaz bir bütündür.Her iki sporda güç ve cesaret gerekir.

  http://www.cerezforum.com/diger-spor-dallari/48180-parkour.html

  Tavsiyeler: Yapacağınız ilk hareketleri spot salonunda veya yumuşak bir zeminde yapmanız sizin için daha iyi olur. Bir hareketi ilk defa yapıyorsanız ilk seferde hemen yapacaksınız diye bir şey yok. Düşmeniz veya hareketteki başarısızlığınız normaldir. Her düştüğünüzde ve hata yaptığınızda nerde hata yaptığınızı anlayacaksınız. Bir daha ki sefere o hatayı yapmamaya çalışacaksınız.

  [​IMG]

  Korkuyu yenmenin yolu o hareketi en azından bir kere yapmaktan geçer. Tek bir sefer yaptığınız zaman içinizdeki korkuda çok büyük bir azalma olduğunu göreceksiniz. Korkuyu yenmenin başka bir yolu da ondan daha büyük korkuyu düşünün. Mesela arkanızdan bir köpek geldiğini ve ondan kaçarken o hareketi yaparak kaçman gerektiğini düşün. Yani buradaki amaç hareketi düşünmeyi engellemektir. Hareketi kafanıza ne kadar çok takar ve düşünürseniz başarısızlığınız o ölçüde artar. Her zamanki yaptığınız bir şey gibi düşün. Rahat bir şekilde yapın. Kendinize güvenmeyi bilin. Hareketlere geçmeden önce tekniği kafanızda düşünün. Ardından harekete geçeceğinizde tüm her şeyi unutun kafanızdaki tekniklere takılmayın. Çünkü bu şekilde birini yapayım derken diğerini yapamayacaksınız.
   

Sayfayı Paylaş