Frezya Çiçeği-Frezya Çiçeği Resimleri

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Frezya Çiçeği

Harika bir kokusu olan frezya çiçeği daha çok iç mekan çiçeği olarak bilinir. Fresyanın 14 ana türü ve ortaya çıkmış bir çok kültivarları vardır. Çiçeğin ilk türleri (eski olanları, sonradan ortaya çıkan karışıklar hariç) diğerlerine oranla çok çok daha güzel kokar.Frezya çiçeklendiği zaman direkt güneş ışığından korunmalıdır ki çiçekleri solmasın. Çiçek dönemi bitince tekrar güneş altına koyabilir. En güzeli çiçek açtığında evin içinde, çiçeksiz döneminde balkonda yetiştirmektir. Bütün eve mis gibi bir koku yayacaktır.

Kış soğuklarına karşı dayanıklı olup, türüne göre -6 dereceden -12 dereceye kadar dayanıklılık gösterirler. Kışın don olan bölgelerde sonbahar mevsiminde, karasal iklime sahip yerlerde ilkbahar mevsiminde dikilir. Ne zaman dikeceğinizi artık öğrendiğinize göre saksıda yetiştirebilirsiniz. Suyu iyi süzdüren bahçe toprağı kullanmak yeterlidir. Saksının toprak saksı olmasına özen gösterin bu tarz çiçekler için çok yararlıdır.

Bir önceki yazımız olan Jerbera (Gerbera) Yetiştirilmesi ve Bakımı başlıklı makalemizde gerbera bakımı, jerbera bitkisi ve yetiştirilmesi hakkında bilgiler verilmektedir. 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top