1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Galdaş

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve merakettim tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Galdaş:Gerçek ve eş anlamlısı "gardaş" olup "kardeş" kelimesinden gelmektedir.Normal şartlar altında (0C,1atm basınç) kelime "gardaş" olarak telafuz edilir.İleri sokak argosunda ise "galdaş" halini almıştır.
    Normal Türkçe-->Kardeş-->İki arkadaş veya Anne-Babası bir olan insanların birbirlerine hitap kelimesi.
    Argo-->Gardaş-->İki arkadaşın birbirlerine hitap kelimesi.(Genelde erkek olur)
    Yüksek lisans Argo-->Galdaş-->İki arkadaşın veya kızışan ortamda iki dövüşçünün birbirlerine hitap kelimesi.(Genelde erkek olur)

2. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    bi yaşıma daha girdim sayende kültürüm arttı merakyaptım :P

o zaman şöyle diyebilir miyiz

hele galdaş hoş misan dolu misan boş misan
    ayakların yan basiğir yoksa sen sarhoş musan

öğrendiklerimi pekiştirmek adına soruyorum yoksa sadece farzı misal kızışık ortamlarda mı söylenir:P

Sayfayı Paylaş