1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Gaziantep'ten Sınıra Askeri Sevkiyat

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.117
  Beğenileri:
  6.454
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  175 ÇTL


  Gaziantep'teki 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan Suriye sınırındaki Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'na askeri araçlar sevk edildi.

  Öğle saatlerinde polis eskortu eşliğinde 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı nizamiyesinden çıkan 6 araçlık konvoyda top ve obüsleri taşıyan TIR'lar Kilis'e doğru yola çıktı. Askeri konvoya bu silahları kullanacak personel de eşlik etti.

  Suriye'den atılan ve Türkiye'ye düşen top mermileri nedeniyle iki ülke arasında gerginlik yaşandığı bir günde askeri konvoyun geçişi vatandaşlar tarafından merakla izlendi.

  GENELKURMAY: SINIRDAN KONTROLSÜZ GEÇİŞ YOK

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Akçakale sınır hattındaki giriş çıkışlarla ilgili yapılan açıklamada, Akçakale'nin meskun mahallindeki gümrük kapısından giriş ve çıkışların, Gümrük Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluğunda 18 Eylül 2012 tarihine kadar normal bir şekilde yapıldığı, gümrüğün bu tarihten itibaren giriş-çıkışlara kapatıldığı anımsatıldı.

  Gümrük kapısı dışında olan yerlerin, sıkı bir şekilde kontrol edildiği vurgulanan açıklamada, 18 Eylül-05 Ekim 2012 tarihleri arasında, Türkiye'ye giriş teşebbüsünde bulunan bin 796 Suriye vatandaşının, sınır birlikleri tarafından usulüne uygun bir şekilde yurt içine alınarak, mülki makamlara teslim edildiği belirtildi.

  Açıklamada, ''Bunun haricinde, sınır hattında sorumlu olduğumuz bölgeden kontrolsüz ve yasa dışı giriş-çıkış yapılmamaktadır. Sorumlu olduğumuz bölge tamamen kontrol altında tutulmaktadır'' denildi.   

Sayfayı Paylaş