1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Gazlı ve Şekerli İçecekler Çocukları Saldırgan Hale Getirebilir..

Konusu 'Anne - Çocuk Sağlığı' forumundadır ve TeBeSSüm tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. TeBeSSüm

  TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Süper Moderatör

  Katılım:
  19 Eylül 2006
  Mesajlar:
  3.347
  Beğenileri:
  3.367
  Ödül Puanları:
  9.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Banka:
  670 ÇTL
  Gazlı ve şekerli içeceklerin çocukları saldırgan hale getirebileceği belirlendi

  [​IMG]

  ABD’deki Columbia Üniversitesinden bilim adamlarının yaptığı araştırma günde 4 gazlı ve şekerli içecek tüketen çocukların kavga etme ve saldırgan davranışlar sergileme riskinin iki kat arttığını gösterdi.

  5 yaşındaki 3 bin çocuğun annesi 2 ay boyunca çocuklarının davranışına ve ne tür içecekler tükettiklerine ilişkin anket doldurdu. 1500 çocuğun günde en az bir gazlı ve şekerli içecek tükettiği belirlendi.

  25 çocuktan birinin ise bu tür içeceklerden günde 4-5 adet içtiği görüldü. "Journal of Pediatrics" dergisinde yayımlanan araştırmada bu tür içeceklerin günlük tüketimi ne kadar artarsa davranış bozukluğunun da o kadar arttığı vurgulandı.

  Bilim adamları çocukların tükettiği gazlı ve şekerli içecek miktarının azaltılması ya da bunların onlara hiç verilmemesi önerisinde bulundu. Bu tür içeceklerdeki şeker ve kafeinin çocukların davranışlarını etkilediği düşünülüyor.


  AA
   

Sayfayı Paylaş