Gebze yüksek teknoloji enstitüsü

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#1
Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1992

Telefon: +90 (262) 6538497 (pbx)

Faks: +90 (262) 6538490

Internet: www.gyte.edu.tr

Adres: 101 41400 Çayırova Gebze/KOCAELİ

Öğrenim Dili: Türkçe ve İngilizce (%30)

Birimlerin Dağılımı: Mühendislik Fakültesi, Fen Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İşletme Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi (Henüz Faaliyete Geçmemiştir.)

Barınma: Yurdu yok.

Burs: Üniversitenin bursu bulunmuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz, sayıca küçük fakat bilimsel yayın üretimi verimliliğinde yüksek performans gösteren ve teknoloji üretimine yönelik çağdaş projeleri başarı ile yürütebilen ve tamamlayabilen genç ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir. Enstitümüz 2000 yılından itibaren Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Matematik ve Fizik bölümlerinde lisans eğitimine başlamış bulunmaktadır. Lisans eğitimindeki başlıca amacımız öğrencilerimize yaratıcılıklarını kullanarak bilgi üretme yeteneği kazandırmak; araştıran, soran, sorgulayan girişimci bireyler yetiştirmektir"

Genel Bilgi: 1992 yılında 21 üniversite ile birlikte kurulan iki ileri teknoloji enstitüsünden biri olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, klasik üniversitelerden farklı olarak öncelikle Türkiye Bilim ve Teknoloji Şurası'nda belirlenen alanlarda ileri teknoloji üretimine katkıda bulunacak bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmak, bilim adamı yetiştirmek, civarında bulunan sanayi kuruluşlarının rehabilitasyonunu sağlamak, dünyadaki teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek ve böylece yeni istihdam alanlarının yaratılacağı modern teknoloji ile ilgili projeleri yürütmek üzere kurulmuş bir ihtisas üniversitesidir.

Üniversitenin öğretim dili İngilizce destekli. bir yıl süreli zorunlu İngilizce programı uygulanıyor. İngilizce yeterlik sınavını başaranlar doğrudan birinci sınıfa alınıyor.Üniversitenin mühendislik ve fen fakülteleri Gebze Muallimköy'de bulunuyor. Ayrıca öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinlikleri için bilim kültür ve sanat kulübü, fotoğraf topluluğu, Türk sanat müziği korosu bulunuyor. Öğrencilerin spor yapabilmeleri için de Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün Çayırova Kampusu'nda açık spor tesisleri bulunuyor.


 

Benzer konular

Top