1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gecenin Getirdikleri..

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.764
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    349 ÇTL
    Her gece yeniden çıkarım yolculuklara,ne gittiğim yerde kalmak isterim ne de dönmek ordan.
    Bir şarkı döner durur kulağımda,durup dinlenmeden.''Eksik birşey var hayatımda, gözlerim neden sık sık dalıyor.Eksik birşey var hayatımda,gökyüzü bazen ciğerime doluyor''.Ezginin günlüğü söyler ben dinlerim,ben söylerim,kim dinler bilmem...

Gece karanlık,gece sessiz,gece üstüne yüklediğin tüm anlamlarla birlikte sana eşlik eder.Hava kararır güneşi tutamazsın,gün ağarır ,bazen gözlerini açamazsın...

Gece dingin,gece öfkeli,gece ürkütücü,gece aşk...
    Yıldızlar birer birer parlar,ay kızıl elbisesini giyer.Sen omuzlarında günden taşıdıklarınla,yavaş yavaş yatağa çekilirsin

Ateş böcekleri sokak lambalarıyla dansa başlar,ışık hep vardır zifiri karanlıkta olsa.Karanlıkta parlayan en uzak yıldız bile gösterir kendini mutlaka.

Gece heyecan,gece ertesi güne hazırlık,gece umutla beklemektir kimi zamanda...

Pencerelerim var geceye açılan benim.Kimi beyaz örtülü ,nur yüzlü bir teyzeye bakıyor,dua oluyor gecenin en makbul saatlerinde,kimizamanda sessiz karanlıklar çıkarıyor beklenmedik dostlarla birlikte...

Bir kadın çığlığı,siren sesi,çarpışan iki arabanın gürültüsü deliyor gecenin sessizliğini,en çokta o sessizlikte çıkan gürültüler ürpertiyor beni.

Gece saklayan,titreten,gece gözyaşı...

Kimileri yastığını ıslatıyor gözyaşlarıyla umudun bittiğini sandığı gecelerde,o evde yaşayanların bile haberi olmuyor bundan.

Bir çocuk uyuyor güvenli yatağında,yüzünde bir tebessüm.Bir kadın uyanıyor karnındaki bebeğinin tekmesiyle.Bir adam derin derin iç çekiyor,altında kaldığı borç yığınını nasıl ödeyeceğini düşünerek...

Gece düşündüren,gece sessiz konuşturan,kendinle sohbetin başladığı,kimsenin seni duyamadığı...

Gece uzun,gece kısa,gece soğuk,gece için yana yana yutkunduran.

Kiminin en uzun gecesi oluyor o gece,bitmek bilmiyor,kimine beş dakika daha uyku gerekiyor.Hani hiçte geçsin istenmiyor o beş dakikalar ya.Kimi heyecandan uyuyamıyor,sabahı zor ediyor.

Gece sabaha bağlanıyor ,ezan sesi yankılanıyor.Şükür vakti geliyor.

İşte gece insanı daha ne çok şey söylemeye zorluyor...

-alıntı-

Sayfayı Paylaş