Magazin Geceye Damga Vuran Yarışmacı

Papatya

V.I.P
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,328
Beğeniler
6,844
Şehir
Seattle.
#1Cuma akşamı Atv'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'de yarışan Fatih Görkem, yarışmaya damgasını vurdu.

3 ÜNİVERSİTE KAZANDI O SOKAKLARI TERCİH ETTİ

Fatih Görkem, Oscar ödüllü film olan 'Slumdog Millionaire' filminin kahramanı Jamal Malik'i akıllara getirdi. 3 üniversite kazanan ancak diploma almak istememesinden dolayı hepsini yarım bırakan Fatih Görkem, ailesi parçalandıktan sonra sokaklarda da yaşamış.

İlginç yaşam hikayesini anlatan Görkem, "Üniversite sıralarında vakit kaybetmek istemedim. Sokakta hayatı öğreniyordum, orda çalışıyordum ve bir süre sokaklarda kaldım. Ben kariyer yapmak istemedim" dedi.

Yarışmaya sokakta yaşadığı dönemden tanıştığı arkadaşıyla birlikte gelen Fatih Görkem, yarışmadan kazanacağı parayla kitapevi açmayı düşünüyordu ancak hiç ummadığı bir soruya takıldı.

PİNOKYO SORUSUNA TAKILDI

Yarışmada 60 bin lirayı kazanan ancak devam etme kararı alan Görkem, 125 bin TL'lik 10. soruda ise yanlış cevap verdi. 'Carlo Collodi'nin 'Pinokyo' adlı kitabının orijinal halinde Pinokyo'nun sonu nasıl biter? sorusuna 'Pinokyo idam edilir' cevabı yerine yanlış bir yanıt veren Görkem, yarışmadan elendi. Fatih Görkem'in elenmesi herkesi üzerken, yarışmadan ise 15 bin TL kazandı.

 

Benzer konular

Top Bottom