Gelecek nesil iPhone daha ince ve hafif

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,868
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Kullanıcılara daha fazlasını kendine görev edinen Apple'ın yeni nesil akıllı telefonu da yavaş yavaş şekillenmeye başladı.Apple yeni akıllı telefonunda kullanacağı teknolojilerin patentini birer birer alıyor. Apple yeni patentler alarak kullanıcılara sunacağı yeni ürünlerindeki teknolojiler hakkında bilgiler veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın Amerika patent ve ticaret ofisine başvurarak yeni bir patent almak istediğini belirtmiş. Buna olumlu cevap veren ofis Apple'ın almak istediği yeni patenti firmaya vermiş bulunmakta. Bu patent Apple'a sanal SIM kart kullanma desteği sunacak.

Evet yanlış duymadınız önümüzdeki yıllarda akıllı telefon üreticileri telefonların üzerine SIM kart yuvası yerleştirmeyecek. Bunun yerine telefonun içerisinde sanal kart konumlandırılacak bir teknoloji kullanılacak.
SIM kart kullanımının hantallık ve alan yarattığını düşünen Apple mühendisleri yeni tasarımlarında bu modülü kaldırmış durumdalar. NFC desteği ile birlikte sanal SIM kart desteğini akıllı telefonların içine yerleştirmek hem daha hafif hem de boyut açısından daha küçük telefonlar anlamına geliyor. Muhtemelen bu teknoloji Apple'ın bundan sonra çıkaracağı akıllı telefonlarında kullanılacak.
 
Top