1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gelecekte, Gelecek Diye Birşey Kalmayacak!

Konusu 'DeNeMeLeR' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Yaşımız ne kadar ilerlerse ilerlesin hep yüreğimizin bi köşesi mutlaka çocuktur. Çocukluk yıllarımızı hatırlıyorum da o zaman her şey ne kadar güzeldi. Gözyaşlarımızın bile bi anlamı vardı. Çocukken oynadığımız oyunlar bile zevk verirdi. Şimdiye baktığımda ise çocukluk oyunlarımız teknoloji adı altında kaybolmaya yüz tuttu. Her yerde internet cafeler, atari salonları vb. bir sürü çocukların zihnini karıştıracak adı; “teknoloji” olan ama insanların beyin hücrelerini bile öldürebilen bir sürü boş şeyler üretildi. Eskiden körebe, voleybol saklambaç vb. bir sürü güzel, çocukların zihinlerini geliştirecek kendilerini rahatlatan oyunlar vardı. Artık bütün bu oyunlar bilgisayar adı altında toplandı. Çocukların zihinlerini bulandıran tek tıkla bir sürü boş oyun… Sadece kendi çapımızda oynadığımız, eğlendiğimizi sandığımız bir sürü bilgisayar oyunu. Çocukluk oyunlarımız toplu arkadaşlarımızla oynadığımız keyif veren oyunlardı. Bilgisayar oyunları ise kime karşı oynadığını bilmediğin, yenince seni tebrik eden bi kimsenin bile olmadığı sadece zihinleri yoran sahte oyunlar topluluğu…
    Eskiden annelerimiz bize zarar veren şeylerden uzak tutmak için her türlü çabayı emeği sarfederdi. Çocuklar kötü, tehlike, ihanet, yalan kelimeleri ne demek bilmezlerdi. Annelerimiz kola asitli ve çocukların bünyesine zararlı olduğundan içine biraz şeker katıp öyle verirdi bizlere yada bunun gibi şeylerden uzak tutulurduk hep. Şimdi ise teknoloji adı altında bütün kötülükler herkese normal gelmeye başladı. Sigara, uyuşturucu, alkol nerdeyse ilkokul sıralarına kadar indi. Eskiden arkadaş ortamlarında faydalı işler yapar faydalı oyunlar oynar kendimizi geliştirirdik. Şimdi ise arkadaş ortamlarında kumar, alkol, uyuşturucu ne ararsan var. Artık arkadaş ortamlarında güzel sohbetler değil düşmanlıklar konuşulmaya kim ne yapmış onun dedikodusu yapılmaya başlandı.
    Çocukken sevginin ve aşkın gücünü ve güzel yönlerini öğrettiler hep bize. Sevginin açamayacağı kapı yoktur dendi. Şimdi ise seviyorum diyenle dalga geçilir oldu. Sevgi insanların oyunlarına alet oldu ve insanların istediğini elde edebilmesinde piyon haline geldi… Sevgisini içinde yaşayan, seviyorum kelimesini söylerken çekinenin sevgisinden şüphe edilir hale gelindi. Sevmenin, sevdiğini kaybetmekten korkmanın adı sevgisizlik ve anlayışsızlık kondu...

Gelecekte bizi güzel günler bekliyor diyenler, hani nerde gelecek her geçen gün daha kötüye giden gelecek gelse ne anlamı var… Her günümüzü birbirinden daha güzel yaşamak yaşatmak varken hayatımızı köreltmek, kalplerimizi katılaştırmak ve vicdan kapılarımızı kapatmak niye… Böyle devam ederse gelecekte, gelecek diye bir şey kalmıcak…!

(Tamamen Bana Ait İnş. Beğenirsiniz)
    *** Şimdi yazdığım birşey değil Nerdeyse 1 Sene Olacak ***

2. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Haklısın Zeynep, eğer böyle gidersek sonumuz hiç de içaçıcı görünmüyor.. Sen, ben veya birkaç kişi durumu düzeltmeye uğraşsak da yetiştirdiğimiz çocuklar evde daima bizimle değiller.. Etraf tuzak dolu ve bu beni çok korkutuyor..
    Sanırım bize düşen; yapabileceğimizin en iyisini yapmak, güzel bir eğitim vermek ve her ne olursa olsun sahip olduğu değerlerden taviz vermeyecek insanlar yetiştirmeye gayret etmek..

Sayfayı Paylaş