1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği

Konusu 'El Sanatları' forumundadır ve Suskun tarafından 1 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL


  Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği

  Programın Amacı


  Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği programının amacı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim kurumlarında geleneksel Türk el sanatları öğretmenliği konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler


  Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği programında genel kültür derslerinin yanı sıra temel sanat eğitimi, sanat tarihi, uygarlık tarihi, temel tasarım gibi alan dersleri verilir.

  Ayrıca, teknik eğitime giriş, eğitim psikolojisi, genel ve özel öğretim metotları, ölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

  Gereken Nitelikler


  Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği programında okumak isteyenlerin genel akademik yetenek yanında şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneklerine sahip, düzgün şekil çizebilen, yaratıcı, araştırıcı el ve gözü eşgüdümle kullanabilen kimseler olmaları gerekir.

  Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da geleneksel Türk el sanatları öğretmenlerinde aranan özelliklerdir. Program özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci almaktadır.

  Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler


  Geleneksel Türk El Sanatları Öğretmenliği programını bitirenlere “ Geleneksel Türk ElSanatları Öğretmeni” unvanı verilir.

  Geleneksel Türk el sanatları öğretmeni örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir,işyerlerinde uygulama yapan öğrencilerini gözlemler, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.

  Çalışma Alanları

  Geleneksel Türk El Sanatları öğretmenlerinin başlıca çalışma alanları Milli Eğitim bakanlığına bağlı yaygın ve örgün eğitim kurumlarıdır. Mezunlar isterlerse kendi işlerini de kurabilirler.
   
Benzer Konular
 1. KıRMıZı
  Mesaj:
  8
  Görüntüleme:
  1.309
 2. Suskun
  Mesaj:
  24
  Görüntüleme:
  23.099
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.346
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.241
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.591
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş