1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gelin Kaynana Çekişmesinin Sonu

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Uzun yıllar önce Çinde Li-Li adlı bir kız evlenir ve aynı evde kocası ve kaynanası ile birlikte yaşamaya başlar. Lakin kısa bir süre sonra kayınvalidesi ile geçinmenin çok zor olduğunu anlar.
    İkisinin de kişiliği tamamen farklıdır bu da onların sık sık kavga edip tartışmalarına yol açar. Bu Çin geleneklerine göre hoş bir davranış değildir ve çevrenin oldukça tepkisini alır.
    Birkaç ay sonra bitmez tükenmez gelin kaynana kavgalarından ev, onun ve kayınvalidesi ile arada kalan eşi içinde cehennem haline gelmiştir. Artık bir şeyler yapmak gerektiğine inanan genç kadın doğru babasının eski bir arkadaşı olan baharatçıya koşar ve derdini anlatır…
    Yaşlı adam ona bitkilerden yaptığı bir ilaç hazırlar ve bunu 3 ay boyunca her gün azar azar kaynanası için yaptığı yemeklerin içine koymasını söyler. Zehir az az verilecek, böylece onu gelininin öldürdüğü belli olmayacaktır.

Yaşlı adam genç kadına kimsenin ve eşinin şüphelenmemesi için kaynanasına çok iyi davranmasını ona en güzel yemekleri yapmasını söyler.
    Sevinç içinde eve dönen Li-Li yaşlı adamın dediklerini aynen uygular. Her gün en güzel yemekleri yaparak kaynanasının tabağına azar azar zehri damlatıyordu. Kimseler şüphelenmesin diye de ona çok iyi davranıyordu. Bir süre sonra kayınvalidesi de çok değişmişti ve ona kendi kızı gibi davranıyordu. Evde artık barış rüzgârları esiyordu.
    Genç kadın kendisini ağır bir yük altında hissetti yaptıklarından pişman bir vaziyette baharatçı dükkânının yolunu tuttu ve yaşlı adama şu ana kadar kaynanasına verdiği zehirleri onun kanından temizleyecek bir iksir için yalvardı. Yaşlı kadının ölmesini artık istemiyordu. Yaşlı adam yaşlı gözlerle karşısında konuşup duran Li-Li ye baktı ve kahkahalarla gülmeye başladı.
    Sevgili Li-Li dedi;
    Sana verdiklerim sadece vitaminlerdi. Olsa olsa kayınvalideni sadece daha da güçlendirdin hepsi bundan ibaret. Gerçek zehir ise senin beyninde olandı. Sen ona iyi davrandıkça oda dağıldı ve yerini sevgiye bıraktı böylece siz gerçek bir ana kız oldunuz dedi.

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    her zaman diyorum,gelinlerde bitiyor bütün iş :)

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Aynen katılıyorum bende canım;)

4. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL

benim de aynı sorunum var,lakin beni istemeyen kayınvalideyi yerim ben diyerek işi her zaman sevgiden yana kullandım,eskiye göre baya ilerledik,artık kızım diyor bana bir,iki defa dedi ama olsun,eskiden adımı bile söylemezdi :)

5. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Ha gayret hikayedeki gibi olacaksınız yakında o zaman canım. Sevgi herşeyin çözümü diye düşünüyorum. Tabi yanında sabırda olmalı;)

6. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    aynen,anne dememe bile müsade etmiyordu,beni hiç tanımadan koyduğu bu yasak benim kayınvalideme asla anne demem,annemden başka bu kelimeyi kullanmam dediğimi bilmiyordu,işime geldi,şimdi oğlumun babaannesi diyorum,eskiden yeşim hanım,yeşim sultan falan diyordum,bana öyle bir eş nasip etti ki rabbim,onun hatrına beni annesine karşı,kör,sağır ve dilsizim :) zamanla hepsi geçecek,beni sevmese bile saygı duyacak diye ümit ediyorum :)

7. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    Sana katılıyorum canım :)
    Her konuda aynı değil mi insanoğlu. Ön yargılar, ön yargılar....

8. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    kendi annelerimiz söz konusu olunca nasılsak,kayınvalideler içinde öyle olmamız lazım,benim düşüncem,yaşayış şeklim böyle,işe yaradığına inanıyorum :)

9. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Bak bak nasıl belli kaynana olacağı ..bence kaynanada biter hadi bakalım :P :D

10. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ama ama gelin olarak cevaplamıştım :D kaynana olarak cevaplasaydım,gözü kör olasıca gelinlerin yüzünden derdim D: :P

Sayfayı Paylaş