Genç bir cilt için deniz suyu

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1

Yazın gelmesiyle birlikte deniz mevsimi de açıldı. Uzmanlar, uygun saatlerde yapılan deniz banyosunun cilde son derece iyi geldiğini belirtiyor

Yaz mevsimi geldi, deniz sezonu açıldı. Uzmanlar da güneşin zararlı etkilerinin azaldığı ve koruma kremleriyle desteklenerek yapılan deniz banyosunun cilde iyi geldiğini ve su sesinin kalp ritmi üzerinde sakinleştirici etkisi olduğunu belirtti.

İNSANI SAKİNLEŞTİRİCİ ETKİS VAR


Deniz suyunun ve denizin insan sağlığına olan yararları hakkında bilgi veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzman Op. Dr. Yücel Sarıaltın, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye, yaz aylarında eşsiz güzelliğiyle, deniz, güneş ve deniz suyunun tüm nimetlerinden faydalanabileceğimiz bir ülke. Henüz anne karnında bir su haznesinin içinde gelişim gösterdiğimizi düşünürsek, biyolojik olarak, suya alışkın ve su sesini seven bir yapımız var. Beyin dalgaları, su sesini duyduğu anda kalp ritmi üzerinde sakinleştirici bir etki ortaya çıkarıyor. Bedenimiz, bu şekilde daha fazla oksijen talep eder ve derin nefes alma ihtiyacı hissederiz. Deniz kenarındaki iyotlu hava ise, zihnin ve bedenin aynı doğrultuda gençleşmesine fayda sağlıyor.”

DENİZ HAVASI STRESE KARŞI

“Deniz havası, güneşle birleştiği noktada cilt üzerinde son derece etkili bir tedavi süreci başlatıyor. Deniz kenarında son derece kaliteli bir uyku süreci yaşamamızın altında da deniz havası yatıyor. Oksijeni absorbe etmemizi hızlandıran negatif iyonlarla yüklü deniz havası, strese karşı savaşarak mutlu olmamızı sağlıyor ve bedenimiz enerjiyle doluyor. Deniz havası ayrıca kronik deri hastalıkları üzerinde de güneş ışığıyla birlikte iyileştirici bir etki sağlıyor.’’


90'DAN FAZLA YARARLI MADDE VAR

“Deniz suyunun içinde 90’a yakın yararlı madde bulunuyor. Bunların içinde en önemlisi potasyum klorürdür. Potasyum klorür, cildin elastikiyet derecesini artırır ve cildin dış yüzeyini pürüzsüz, canlı ve genç hale getirir. Yaz mevsimi boyunca olabildiğince deniz suyundan ve güneşten istifade etmenin hem fiziksel, hem de psikolojik olarak bedene olumlu geri dönüşler olur.”

Deniz ve okyanuslarda bulunan içinde bir çok element ve tuz içeren saf olmayan su.Okyanuslarda ortalama tuzluluk oranı %3.5tir.Yani 1 kg suda 35 gram tuz bulunur.Böylece %88,8 klor bileşimi oluşur ve en büyük oran 77.7 ile sodyum klorüre aittir.Yani karışımdır.

İHA


 

Benzer konular

Top