1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Gençlerle iletişim Kurmanın Yolları

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve dderya tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Gençlerle iletişim Kurmanın Yolları

  [​IMG]

  Kuşak çatışması, gençlerle yetişkinler arasındaki iletişim kopukluğundan doğar. Bu nedenle kuşak çatışmasının olumsuz, sağlıksız boyutlara erişmesini önlemek iyi bir iletişimle gerçekleşebilir. Bu iletişimi sağlıklı biçimde kurup sürdürebilmek, önce erişkin ve yetişkin kuşağın görevidir. Aşağıda belirtmeye çalıştığım ilkelere uyulduğunda istenen amaca ulaşılır.

  • Siz erişkin ve yetişkin kuşak olarak önce gencin bir insan olduğunu kabul edin. Ona sevgi ve saygı gösterdiğinizi belirtin.

  • Gençlik çağına özgü biyolojik, ruhsal ve toplumsal değişme ve gelişmeleri, bunların gencin davranışına ne biçimde yansıdığını bilip tanıyın; gençlik çağının fırtınalı ve zor bir dönem olduğunu anımsayıp gözönünde tutun

  • Gencin duygularındaki değişiklikler ve düşlemlerden kaynaklanan davranışları karşısında serinkanlı olun, kırıcı, sert, yıkıcı davranışlarında bulunmayın.

  • Genci denetlemek, engellemek ya da ödün, ödül verme k için tutarlı davranın; kimi kez ödüle değer bulduğunuz bir davranışı başka bir zaman kötüleyip yermekten kaçının

  • Gencin yaşamına, giyimine süslenmesine ilişkin karar durumu gençle konuşun; onun düşünce ve önerisine saygı gösterin

  kaynak:
  Özcan Köknel
  'in Kimliğini Arayan Gençliğimiz kitabı
   

Sayfayı Paylaş