Genital Estetik Özgüveni Artırıyor!

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,340
Beğeniler
6,891
Şehir
Seattle.
#1


Genital estetik operasyonlar da bu doğrultuda sağlık ve güzelliğine düşkün kadınların en sık tercih ettiği yöntemlerden biri. Vajinal genişleme, sarkma ve diğer problemlerde kadınların imdadına yetişen estetik operasyonları, Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor…

Doğum sonrasında veya çeşitli nedenlerle vajinada oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişleme ve sarkmalara neden olur. Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen bu durum ilişki sırasında ağrı, tatminsizlik, özgüven eksikliği ve cinsel isteksizliğe yol açabilir. Bu sorunları ve daha fazlasını gidermek için talep edilen estetik operasyonlar günümüzde sıklıkla uygulanıyor ve yüz güldüren sonuçlar alınıyor.

Kadınlar Vajina Estetiğini Neden Tercih Ediyor?

Vajina estetiğinin hem işlevsel hem de görsel sorunları ortadan kaldırdığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, kadınların bu işlemi genellikle partnerlerinden utandıkları, ilişki sırasında özgüven eksikliği ve isteksizlik yaşadıkları, dar kıyafetlerle rahat edemedikleri ve ilişki sırasında acı çektikleri için tercih ettiğini vurguladı.

İşlevsel Vajina Operasyonları Nelerdir?

Doğum sonrası elastikiyeti azalan ve sarkan rahim ile mesanenin onarılması gerektiğini belirten Kışlaoğlu, işlevsel operasyonların idrar torbası, rahim, mesane sarkması ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen vajina genişlemesi durumunu gidermek ve sağlığı tehdit edebilecek diğer sorunları ortadan kaldırmak için yapıldığını belirtti.

Estetik Vajina Operasyonları Nelerdir?

Vajinoplasti: Yaş faktörü, sık cinsel ilişki, normal doğum ve kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler sonrasında genişleyen vajinanın daraltılması işlemi olan Vajinoplasti'de amaç, vajinanın küçük bir operasyonla daraltılarak estetik ve işlevsel olarak yenilenmesidir.

Ortalama 30-40 dakika süren Vajinoplasti'de hastaya lokal anestezi uygulanarak vajinanın istemli daralmasını sağlayan kaslar yaklaştırılır ve yüzeydeki destek dokuları tamir edilir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına dönebileceğini kaydeden Prof. Dr. Kışlaoğlu, ilk cinsel ilişkinin operasyondan 1-1,5 ay sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Labioplasti: Asimetriyi düzeltmek için iç dudaklardan birinin veya her ikisinin de küçültülmesi işlemi olan Labioplasti'de amaç, uzun ve sarkık dudakların yaratabileceği ilişki sırasında içe kıvrılarak acı verme, istenmeyen seslere neden olma ve dar kıyafetlerde rahatsız edici görüntü durumlarını engellemektir.
Labioplasti operasyonunun daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ve doğum yapmamış kişilerde de uygulanabildiğini belirten Kışlaoğlu, ameliyatın lokal anestezi altında ortalama 40-45 dakika sürdüğünü sözlerine ekledi. Labiaplasti'de normalden büyük ve çeşitli problemlere neden olan vajina dudakları küçültülür ve yeni şekilleri vücutta eriyen dikişlerle sabitlenir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına kolaylıkla devam edebileceğini hatırlatan Kışlaoğlu, Labioplasti sonrasında ilk cinsel ilişkinin 20-25 gün sonra gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti.

İki Operasyon Aynı Anda Yapılabilir!

Lokal anestezi eşliğinde Labioplasti ve Vajinoplasti'nin aynı anda yapılabildiğini belirten Kışlaoğlu, tek bir ameliyatla genital bölgedeki sorunların giderildiğini hatırlattı. Hepsinde olduğu gibi bu ameliyatlarda da kanama, morluk, şişlik ve enfeksiyon riski bulunduğunun altını çizen Kışlaoğlu, bu tür genital estetik işlemlerin mutlaka hijyenik koşullarda ve alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Vajina Estetiği Özgüveni Artırıyor…

Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunların giderilmesiyle kadınların özgüven duygularının tazelendiğini belirten Kışlaoğlu, operasyon sonrası cinsel hayatın ve aile yaşamının düzene girdiğini, hastanın kendini daha rahat hissettiğini sözlerine ekledi.

 

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,700
Beğeniler
3,785
Şehir
Ankara
#2
Genital Estetik

Genital bölge kadınların en mahrem bölgesi ve sıkıntıları ile yüzleşmekte gecikebildiği bir bölgedir. Yaşanılan bir takım olaylar genital yapının bozulmasına neden olabilmektedir. Çoğunlukla genital estetiği bozan durumlar iç ve dış dudakların sarkması, büyüklüğü,vagenin genişlemesi gibi sıkıntılardır.

İç dudak denilen kısımlar klitorisin en üst kısmından uzanarak vajina altına kadar gelecek olan kıvrımlı yapılardır. Bazı bayanlarda görülen iç dudakların dışa doğru taşması doğal görülebilmektedir. Dış dudaklarda görülen sarkmalarda ise fiziki bir rahatsızlık olmasa da estetik anlamda bayanlar rahatsız olabilmektedir. Böyle bir sarkma kişiye ağrı yada her hangi bir yan etki oluşturmamakta ancak bayan rahatsız olup,rahatsızlığı cinsel yaşamını da olumsuz etkilediğinde estetik ameliyat olmayı tercih edebilmektedir.

Dış dudakların yapısında çok anormallik olması, sarkması ve simetrisini kaybetmesi sonucu cinsel ilişki durumunda ağrı yaşanabilmektedir. Bayanlarda yaşanan estetik sıkıntılar ve ağrılı durumlar için tercih edilecek cerrahi işlemlerle sıkıntılar ortadan kalkar. Simetri bozukluğu mevcutsa ve sarkmalar ileri derecede ise cerrahi işlemlerle bu yapılar düzeltilip, fonksiyon açısından da normale döndürülür.

Genital estetik operasyonlarında yapılacak işlemlere göre anestezi işlemi uygulanır. Lokal yada genel anestezi ile yapılacak yaklaşık cerrahi işlem 30 ila 40 dakika kadar sürecektir. Dikiş tekniğinde kendiliğinden eriyen yöntem tercih edilmişse, sonrasında dikiş aldırmak gibi bir işlem yaşanmamaktadır.

Genital estetiğe ihtiyaç duyabilecek kişiler
Yaşlanma
Travma
Genetik faktörler
Vajinal doğum
Cinsel anlamda hissizliğe neden olabilecek kadar vaginal genişleme
Çok doğum yapmak
Genital estetik ve cerrahi işlemlerde arzu edilen estetik yapı sağlanırken, aynı zamanda cinsel ilişkideki hazda artar. Eğer bu durumda birlikte idrar kaçırma gibi rahatsızlıklarda söz konusu ise aynı seansta buna yönelik cerrahi işlemler de yapılabilir.
 
Top Bottom