Gerçek Bir Peri Masalı

TeBeSSüm

Pamuk Prenses ツ
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,216
Beğeniler
3,554
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#1
Moses Mendelssohn hiç yakışıklı bir adam değildi. Çok kısa boyunun olmasının yanı sıra, çok garip bir de kamburu vardı. Moses Mendelssohn, günün birinde Hamburg`da yaşayan bir işadamını ziyarete gitti.

İşadamının, Frumtje adında çok güzel bir kızı vardı. Moses, bu güzel kıza umutsuz bir aşkla tutuldu. Fakat güzel kız onun çirkin görüntüsünden ürkmüştü. O nedenle, değil onun sevgisine karşılık vermek, yüzüne bile bakmak istemiyordu.

Ayrılma zamanı geldiğinde Moses, güzel kızın üst kattaki odasına çıktı ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konuşma girişiminde bulundu. Kızın güzelliği öylesine olağanüstüydü ki, bir an için onun cennetten geldiğini bile düşündü.

Fakat kızın, başını kaldırıp da yüzüne bakmamaktaki direnci, Moses` i çok üzdü.Güçlükle başarabildiği konuşması sırasında çirkin aşık, bu güzel kıza bir soru sordu: “Evliliklerin kutsal bir özelliği olduğuna inanır misiniz?” dedi.

“Elbette” diyerek yanıtladı güzel kız ve gözlerini yine kaldırmayıp Moses`in yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu: “Peki ya siz?” dedi. “Siz inanır misiniz buna?”

Moses bir an bile duraksamadı: “Evet,ben de inanırım” dedi ve ekledi: “Biliyor musunuz? Her erkek çocuğu doğduğunda Tanrı, onun evleneceği kızı belirlermiş.Benim doğumumda da,benim evleneceğim kız belirlenmiş ve bana `Senin karin kambur olacak` demiş. O zaman ben bir istekte bulunmuşum Tanri`dan.

`Tanrım, kambur bir kadın bir trajedi olur. Lütfen onun kamburluğunu bana ver ve onu güzel bir kadın yap` demişim.” Moses` in bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldırdı, onun gözlerinin içine baktı ve elini uzatıp, Moses` in elini tuttu.Ve daha sonra da onun, sevgili eşi oldu.

Bu anlattığımız bir “peri masalı” değil, ünlü Alman besteci Mendelssohn`un büyükbabası ile büyükannesinin evlenmelerinin hikayesidir.
 

dağcı

Forum Tutkunu
Katılım
11 Eyl 2008
Mesajlar
1,740
Beğeniler
12
#3
bir an kendimi görür gibi oldum bu hikayede :) bende acaba bi kadının kelliğini mi aldım :)
ya kusura bakma ama kaynamadan geçemedim :)

evet itiraf etmeliyim etkileyici bir paylaşım tşklr
 

arzum

Forum Gururu
Katılım
8 Mys 2008
Mesajlar
2,276
Beğeniler
16
Şehir
İstanbulll
#4
vayyy beeee Moses Mendelssohn da güzel bağlamış konuyu.bence çirkin insan yoktur.önemli olan zaten beden güzelliği değil ruh güzelliğidir.paylaşım için tşk.ablacım.
 
Top