Ginkgo Biloba Faydaları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#1
Ginkgo Biloba Faydaları

Dünyanın yaşayan en eski ağaçlarından olan ve 200 milyon yıldan beri varlığını sürdüren Ginkgo Biloba'nın kan dolaşımı ve merkezi sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu ve güçlü bir antioksidan olduğubilinmektedir.
Vücudun tükettiği oksijen ve enerjinin önemli bir kısmı beyin tarafından kullanılır. Sağlıksız beslenme,düzensiz uyku ,aşırı yorgunluk beynin fonksiyonlarını yerine getirmesini engeller ve bellek problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Yapılan araştırmalarda Ginkgo Biloba'nın beyine giden kan dolaşımını arttırarak beyin hücrelerine glukoz ve oksijen iletimini desteklediği ortaya konulmuştur.


Ginkgo Biloba'nın güçlü bir antioksidan olduğu bilinmektedir.Bu antioksidan etkinin, Ginkgo'nun yapısında bulunan Flavon Glikozitleri ‘nden, bellek üzerindeki olumlu etkilerinin ise Terpen Laktonları ‘ndan kaynaklandığı bilinmektedir.

Ginkgo Biloba,özellikle yaşlılıkla ortaya çıkan hafıza problemlerinde, dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon sorunlarında,dolaşım bozukluğundan kaynaklanan kardiyovasküler rahatsızlıkların ortaya çıkma sürecinin geciktirilmesinde destekleyici olarak kullanılabilir.

Ayrıca Ginkgo Biloba Alzheimer hastalığının başlangıcında,hastalığın ilerlemesini yavaşlatır.Antioksidan etkisi nedeniyle göz retinasını,serbest radikal hasarlardan korur.
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Suskun Bitkiler 0

Benzer konular

Top