1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gizli Dosyalar Görünmüyorsa !!!

Konusu 'Yazılım / Donanım / İşletim Sistemleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.772 ÇTL
    Eğer Windows Gezgini ekranında Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesinden Gizli Dosyaları Göster seçeneğini aktif ettiğiniz halde bilgisayarınızdaki gizli dosyaları göremiyorsanız bilgisayarınıza Amvo.exe adlı bir virüs bulaşmış demektir. Çoğu antivirüs programı bu virüse engel olamıyor. Örneğin[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] kaspersky kullanıyorum ve maalesef bu virüs benim bilgisayarım da bulaşmış.

Eğer sizde de bu tür bir sorun varsa aşağıdaki linkteki 3 Kb boyutundaki dosyayı indirip çalıştırmanız bu virüsten kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kullanımı:
    • İndirdiğiniz dosyanın içinde bulunan Amvo.exe remover.bat dosyasını çalıştırın.
    • Sonra Başlat > Çalıştır'a Msconfig yazın. Başlangıç Sekmesinden (varsa) Amvo.exe yanındaki işareti kaldırın.
    Artık "Gizli Dosyaları Göster" seçeneğini işaretlediğinizde aktif olduğunu görebilirsiniz.

[ [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] ]

Alternatif olarak ComboFix adlı programı da kullanabilirsiniz. Bu program da amvo.exe virüsünü başarı ile sildiğini iddia ediyor.

Boyut: 3 MB

[ [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] ]

Sayfayı Paylaş