Göğüs Tıkanıklığına Hardal

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Göğüs Tıkanıklığına Hardal

Hardalı (mustard) eski Romalılar Mısır'dan getirdiler ve tohumlarını "must" denen mayalanmış üzüm suyunu tatlandırmak için kullandılar. Hardal bitkisinin ismini bundan aldığı sanılmaktadır.

Romalılar aynı zamanda öğütülmüş hardal tohumlarından ilaç olarak kullandıkları bir macun elde ettiler; bunu yemeklere çeşni vermek için de kullanmış olabilirler. Günümüzde kullanılan hardal ilk defa 13. yüzyılda Fransa'nın Dijon kentinde yapıldı. Dijon hardalı, sarı veya İngiliz hardalının yapımında kullanılan tohumlara göre daha koyu olan tohumlardan yapılır.

Hardalın ne gibi pratik bilgilerle bizim hayatımızı kolaylaştırdığını biliyor musunuz peki?
İşte hardalın faydaları:

-Göğüs tıkanıklığını giderin. Tıpkı büyükannenizin yaptığı gibi, göğsünüzdeki tıkanıklığı hardal plasteriyle giderin. Önce hardalla göğsünüzü ovun, sonra bir elbezini sıcak suya batırın, sıkın ve hardallı yerin üstüne koyun.

- Bir yüz maskesi yapın. Cildinizi dinlendirip canlandırmak için yüzünüzü yumuşak sarı hardalla pudralayın. Bunun cildinizi tahriş edip etmeyeceğini anlamak için önce ufak bir bölgede deneyin.

-Şişelerden kokuyu çıkarın. Elinizdeki güzel şişelerinizi varsa ve bunlar yıkandıktan sonra hala eskiden içlerinde bulunan maddelerin kokusunu taşıyorsa, bu kokuları hardalla yok edebilirsiniz. Şişeleri yıkadıktan sonra içlerine biraz hardal koyun, ılık suyla doldurun ve iyice çalkalayın. Duruladıktan sonra koku çıkmış olur.
 

Benzer konular

Top