Gökhan Ünal Fenerbahçe'de

Mc_ÖRGE

HalaMadrid
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
1,654
Beğeniler
84
Şehir
İzmir
#1
Hürriyet’in günler önce duyurduğu transfer gerçekleşti. Fenerbahçe, Eskişehir’de kiralık oynayan Burak Yılmaz’ı ve 3 milyon Euro’yu verdi, Gökhan Ünal’ı renklerine bağladı.

VE Hürriyet’in günler öncesinden duyurduğu transfer gerçekleşti. Galatasaray’ın da peşinde olduğu Trabzonspor’un golcüsü Gökhan Ünal Fenerbahçeli oldu. Bordo mavili kulüp, golcü futbolcusunu Burak artı 3 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’ye verdi.
Fenerbahçe ile Trabzonspor Gökhan Ünal için transfer görüşmesine yaklaşık 15 gün önce başladı. Sarı lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ı arayan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, golcü futbolcuyu Fenerbahçe’ye önerdi:
- Başkan, Gökhan Ünal ile ilgilenir misiniz?
Şener’in bu teklifine sıcak yaklaşan Yıldırım’ın yanıtı kısaydı;
- Tabii ki başkan, neden olmasın.
Bu sözlerin ardından görüşmeler başladı. Fenerbahçe’nin Semih Şentürk ile yaşadığı sorunlar da bu transferin hızlanmasını sağladı. Sarı lacivertliler Gökhan Ünal’a karşılık öncelikle Önder Turacı ve Burak Yılmaz’ı Trabzonspor’a önerdi. Halen Eskişehirspor’da kiralık oynayan Burak Yılmaz sezon sonu itibariyle bonservisi ile birlikte Trabzonspor’a verilecekti.
Önder istemedi
Burak’ın yaklaşımı olumluydu, ancak Önder Trabzonspor’a gitmek istemiyordu. Bordo mavililer bu iki futbolcuyla birlikte Fenerbahçe’den para da talep ediyordu. Önder’in tavrı bir ara transfer görüşmesini çıkmaza soktu. Ancak daha sonra pürüzler giderildi ve Önder’in yerine Fenerbahçe 3 milyon Euro önerdi.
Bordo mavililer Burak Yılmaz artı 3 milyon Euro’luk teklifi kabul edince sorun giderildi ve Gökhan Ünal Fenerbahçeli oldu.
Transferle ilgili Hürriyet’e konuşan Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, “Fenerbahçe’ye Gökhan konusunda verilmiş bir sözümüz vardı. Biz bu sözümüzü tuttuk ve Gökhan Ünal’ı Fenerbahçe’ye verdik. Gökhan artık Aykut Kocaman’a teslim” dedi.
Gökhan’ın bugün ya da en geç yarına kadar Fenerbahçe kampına katılması bekleniyor.

Kaynak:
www.hurriyet.com.tr
 

Benzer konular

Top