Google gözlük yaparsa

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#1
Google, sadece internet üzerinde çalışmıyor; aynı zamanda Project X adı altında kendi teknolojik gözlüğünü de geliştiriyor.

İlk olarak geçen Aralık ayında Google'ın gözlük geliştirdiği üzerine haberler yapılmış; ancak gözlükle ilgili detaylı bir bilgi paylaşılmamıştı. Şimdi ise Google'ın gözlükleriyle ilgili önemli detaylar internete sızdı.

Ön yüzünde kamera olması beklenen ve kamerasının birkaç megapiksel olduğu sanılan gözlüğün üzerinde LED flaş dahi yer alıyor. Telefon mantığıyla çalışan cihazın kontrolü ise daha da ilginç: Kullanıcı gözlüğü kontrol edebilmek için başını sağa, sola, öne ve arkaya sallaması yetiyor.

Mikrofon girişi bulunan cihazın ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

İnternet arama devi Google, yeni hazırladığı elektronik gözlük ile devrim yaratmaya hazırlanıyor. Gizli laboratuvarların bulunduğu Google X'te üretildiği iddia edilen gözlükler sayesinde, kullanıcıların internette arama yapabileceği ve Android teknolojisiyle yakınlarında bulunan restoran ve iş yerlerini bulabileceği belirtildi.

APPLE'A GÜÇLÜ RAKİP
Şu anda savaş uçaklarındaki pilotlar tarafından kullanılan bu teknoloji sayesinde Google'ın rakibi Apple'ın sesli komut sistemi Siri'ye alternatif bulduğu söyleniyor. Gözlüğün saplarında bulunan tuşlar vasıtasıyla yönlendirileceği tahmin ediliyor. Google mühendisleri mesailerinin yüzde 20'sini bu gözlük gibi yeni fikirler aramak için harcıyor.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Top