1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Google Sorgu Önerilerini Kapatın

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım! .

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.312
  Beğenileri:
  8.708
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.905 ÇTL
  Google arama kutucuğuna yazdığımız herşey belirli bir süre/sayı şeklinde hafızada kalır ve arama kutucuğuna yazarken bize öneriler halinde gösterilir. Biz de istediğimiz arama geçmişini seçili hale getirip DEL tuşuna basarak silebiliyoruz.

  Ancak son günlerde google anasayfasında arama sonuçlarının silinmediğine dair şikayetler var. Aslında anasayfada iken ipucu olarak gösterilen kendi arama geçmişimiz değil google'ın kendi önerileridir. Hatta bu durumda siz silmek isteseniz de silinmediğini göreceksiniz. Google'ın yeni bir hizmeti aslında bu ancak çoğu kullancı için cansıkıcı bir durum.

  Bana pek kullanışlı bir özellik gibi gelmiyor doğrusu. Bundan kurtulmak için Google anasayfasında iken ([Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]) arama kutusunun sağındaki Tercihler linkine tıklayın.

  [​IMG]

  Yeni açılan pencerenin en altındaki Sorgu Önerileri bölümündeki Arama kutusunda sorgu önerileri yapma seçeneğinin önündeki kutucuğa tik atıp ayarları kaydedin. Artık özlediğiniz sisteme döndünüz.

  [​IMG]

  Ayrıca aynı penceredeki Sonuç Penceresi bölümündeki Arama sonuçlarını yeni bir pencerede göster seçeneğini de onaylarsanız linkler farklı bir pencerede açılacak böylece her seferinde arama sayfasına dönmek durumunda kalmayacaksınız. Kullanışlı bir özellik diye bunu da belirtmek istedim.
   

Sayfayı Paylaş