Google ve Yandex Atatürk'ü Unutmadı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,855
Beğeniler
6,508
Şehir
Seattle.
#1
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıl dönümünde tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ve dış temsilciliklerde törenler ve çeşitli etkinliklerle anılacak.

İLK TÖREN ANITKABİR'DE

Ankara'daki ilk tören sabah Anıtkabir'de düzenlenecek. Büyük Önder'in 74 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te Anıtkabir'e çelenk konularak, manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulacak. Türkiye bu şekilde Mustafa Kemal'i anarken küresel arama motorları olan Google ve yandex de bu büyük olaya kayıtsız kalmadı.

GOOGLE VE YANDEX ATATÜRK'Ü UNUTMADI

Dünyanın genelini etkileyen olaylar karşısında logosunu değiştiren Google ve Yandex Atatürk'ün ölüm yıldönümünü de unutmadı.

Arama motoru Google ve Yandex, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 74. yıl dönümünde ana sayfasında kırmızı bir karanfile yer verdi.

"ULU ÖNDERİ SAYGIYLA ANIYORUZ"

Özel günlerde çeşitli logolar kullanan Google, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nü de unutmadı. Türkiye sayfasında yer verilen karanfile mause imleci getirildiğinde ise 'Ulu önder Atatürk'ü saygıyla anıyoruz' ifadesi çıkıyor.

YANDEX KARANFİLE TIKLANDIĞINDA ATATÜRK'Ü TANITIYOR

Yandex'te de karanfilin üzerine tıkladığınızda yandex kendi içerisinde Atatürk başlığı ile arama başlatıyor ve Mustafa Kemal hakkında tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

 

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,566
#2
google nın unutmamasına kuru bir karanfille unutmadı dıyorlarsa yazık...
 
Top