Google'da hangi kelimede kaçıncı sıradasınız

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,992
Takım
GALATASARAY
#1
Webmaster için hedefledikleri kelimede kaçıncı sırada olduklarını öğrenmek hayati bir durumdur. Bunun için her ne kadar online siteler olsa da daha stabil çalışan el altı bir program mevcut.

Programın adı: Free Monitor for Google

Boyut: 1.5 MB [ Yükleme adresi: http://www.cleverstat.com/googlemon.exe ]

Program küçük boyutlu olmasına rağmen hedeflediğiniz kelimede google sıralamasında kaçıncı olduğunuzu ve yükselişinizi izlemeniz açısından büyük bir iş başarıyor denilebilir.

Kurlum dosyasını indirip kurulumu gerçekleştirdiğinizde ülke seçiminden Türkiye seçin.Program kurlduktan sonra + işaretine basıp site URL adresini girin.Daha sonra sıralama sorgulaması yapacağınız keyword (anahtar kelime) girişlerini yapın. Her kelimeden veya kelime grubundan sonra Add butonuna tıklayın.Options bölümünden sorgu sırasını girin. Örneğin programda default olarak ilk 10 sıra kontrol edilir. Siz ilk 100 sıraya bakabilirsiniz. Ancak bu sorgu süresini uzatır.Artık arama butonu ile ayarladığınız kelimelerde google da kaçıncı sırada olduğunuzu sorgulayabilirsiniz.Örneğin yukarıdaki sorgu ilk 10 sıralamaya göre yapılmıştır.

Excel çalışmaları - 1. sırada
Süs eşyaları - henüz ilk 10 da yok. Hatta 100'de de olduğunu sanmıyorum :P
 

Benzer konular

Top