goturkey.com En Çok Tıklananlardan

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Türkiye’nin resmi turizm portalı goturkey.com Google’da en çok tıklanan siteler arasında.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi web sitesi olan "www.goturkey.com", devlet ve özel sektörü bir araya getiren yapısıyla çok kısa zamanda yerli ve yabancı turistler ile sektörün dikkatini çekmeyi başardı.

Portal, arama motoru Google’ın, sitelerin önemi ve popülaritelerini tespit etmek için kullandığını "Page Rank" adı verilen sayfa sıralama sisteminde, 10 üzerinden 8 puan alarak, en fazla "tıklanan" siteler arasına girdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cemal Tekkanat, Google’da, özgün içeriği, bağlantıları ve kalitesine bağlı olarak her sayfaya, 0-10 arası değer verildiğini, 10 üzerinden 5 alan bir sitenin "değerli site statüsü" kazandığını hatırlatarak, goturkey.com’un aldığı puanla "ciddi anlamda önemli bir başarıya imza attığını" dile getirdi.

Sitenin yayın hayatına ilk başladığı dönemde de 6 puan aldığını anımsatan Tekkanat, "Goturkey.com, özgünlüğü ve kalitesini kanıtlayan bir portal oldu. Şu an 8 puan ile Türkiye ve dünya genelinde en üst sıralarda yer almaktayız" dedi.
Bakanlığın tüm dünyadaki tanıtım kampanyaları ve reklam filmlerinde, Türkiye’yle ilgili bilgi için sadece goturkey.com’un internet adresi olarak gösterileceğini ifade eden Tekkanat, bu nedenle, portala ilginin gelecek aylarda daha da artacağını belirtti.
Cemal Tekkanat, portalın, dünyanın en önemli seyahat ve turizm fuarlarından kabul edilen Londra’daki "World Trade Market"da da tanıtıldığına da dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Aslında portal, uluslararası pazarlara ve geniş kitlelere yönelik büyük hedefleri olan, Türkiye adıyla anılmayı hak eden ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunma potansiyeli yüksek olan özel sektör kuruluşlarına, global ölçekte tanıtımları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bu nedenle Türkiye adıyla anılmak isteyen iş dünyasını, uluslararası Türk markalarını ve tüm turizm sektörünü, bakanlığın resmi web sitesi olan portala destek vermeye davet ediyoruz."

Tarihi ve kültürel değerlerden eğlence ve spor aktivitelerine, Türkiye’yle ilgili her bilginin bulunabildiği, ayrıca otel, seyahat acentaları ve araba kiralama servisleri gibi turizm sektöründeki aktörlere tek "tık"la ulaşılabilen site, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca hizmet veriyor.

Ayrıca, sitenin "Pazarlama" bölümünde Rusça ve İspanyolca da yayın yapılıyor.
 
Top