1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Göz bozukluğu önemli!

Konusu 'Anne - Çocuk Sağlığı' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. MeRciMeK

  MeRciMeK V.I.P V.I.P

  Katılım:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.807
  Beğenileri:
  1.917
  Ödül Puanları:
  7.230
  Banka:
  2.322 ÇTL

  Okul çağına gelmiş çocukların okula başlamadan önce muayene edilmeleri çok önemli. Göz bozukluğu okul başarısını azaltabilir!

  Geç kalınmadan göz problemi tespit edilirse çocuğun okuma ve öğrenme güçlüğü engellenmiş olur.

  Düzenli Kontrol Ettirin

  Birçok göz problemi erken yaşlarda başladığından çocuğunuzun gözlerini belli zamanlarda kontrolden geçirin. Çocukta bir problem görülmese bile 2 yılda bir göz muayenesi yapılması gerekir.

  Okulda çocuğun başarısı derse ve ödevlerine olan katılımıyla yakından ilgili. Çocuk derse iyi konsantre olabilmeli. Akşam da eve geldiğinde ödevlerini anlayarak yapabilmeli.

  Gözdeki kırma kusuru çocukta gözde ve başında ağrıya yol açabileceği gibi satır atlama, konsantre olamama gibi birtakım problemler de yaratabilir. Çocuk derste çabuk yorulabilir, tahtayı görmede zorlanabilir; evde ders çalışırken çabuk sıkılır, uykusu gelir. Belli bir numaranın üstündeki kırma kusuru gözde tembelliğe neden olabilir.

  Ayrıca iki göz arasındaki numara farkı, daha yüksek numaralı olan gözde tembelliğe neden olabilir. Göz tembelliği tedavisi ancak 9-10 yaşına kadar mümkün olan önemli bir göz problemi. Tembellik tedavisinde ne kadar geç kalınırsa sonuç o kadar başarısız olur. Bu yüzden, çocuğunuzun hiçbir problem gözlenmese bile 2 yaşında göz muayenesi olmaları çok önemli.
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  732
 2. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  5.891
 3. dderya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  822
 4. dderya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  955
 5. dderya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  686
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş