Göz Çevresi Bakım Önerileri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Göz Çevresi Bakım Önerileri


Yorgunluğumuz en çok gözlerimizden belli olur. Ne kadar ışıltılı, güzel bir makyaj yaparsak yapalım yorgun gözler güzelliğimizi gölgeler. Yorgun gözler için ilkyardım önerileri

Uyku

Her gün kesintisizce 6-8 saat arasında uyumamak vücudumuzda en çok gözlerimizi yıpratıyor. Gözlerimizin gerçek sağlığına kavuşması için tamamen karanlık bir odada günlük ihtiyacımız kadar uyumaya özen göstermeliyiz. Vücudumuzun kendini en iyi uyurken yenilediğini unutmayın!

Göz Kremleri

Vücudumuzdaki en ince deri tabakasına sahip olan gözlerimiz vücudumuzda en çok bakım gerektiren bölgemiz. Her sabah ve her akşam gözlerimize cilt tipimize ve yaşımıza uygun bir göz kremi sürmekte fayda var.

Buzlu Su

Gözaltlarınızı narince buzlu suyla yıkamanız yahut ince bir tülbende sarılı olan bir buzu gözlerinin altında hafifçe gezdirmeniz göz altı torbalarınızın toparlanmasına ve gözaltlarınızın daha diri bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

Salatalık Dilimleri

Gözlerinizi kapatıp üzerine yerleştireceğiniz salatalık dilimlerini 15-20 dakika kadar bekletmeniz gözlerinizi ferahlatacaktır.
 

Benzer konular

Top