Gözlerden Kişileri Tanımak

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Gözler dilin sakladığını açığa vurur. En derindeki sırları gün yüzüne çıkarır, sözü bile edilemeyen gerçekleri ifşa eder. Bu yüzden bir insanı tanımak için, gözündekini okuyabilmek gerekir. Zira orada yazılı ne varsa, hakikattir. İşte bizden size, bu konuda işinizi kolaylaştıracak birkaç tavsiye!

Bir şeyler saklayan kişi:
Biri dürüst değilse veya bir şeyler gizliyorsa bakışları bizimkilerle toplam zamanın üçte birinden daha az oranda karşılaşacaktır.

Hayran mı saldırgan mı?: Bakışlarınız, karşınızdakinin bakışlarıyla toplam zamanın üçte ikisinden daha uzun süreyle karşılaşıyorsa, bunun anlamı şunlardan biridir; birincisi sizi çok ilginç veya çekici buluyordur, ikincisi de size karşı saldırgan bir tavrı vardır.

Sessizce meydan okuyan: İkinci ihtimale ek olarak gözbebekleri de büzülüyorsa, sözel olmayan bir meydan okumada bulunuyor olabilir.

İyi ilişki için: Başka biriyle iyi bir ilişki kurmak için toplam zamanın % 60-70’inde onunla göz göze gelmeniz gerekir.

Gözbebeklerinin dili: Belli ışık durumları ile kişinin ruh hali ve tavrı olumludan olumsuza veya olumsuzdan olumluya geçerken gözbebekleri küçülür veya büyür. Heyecanlanan birinin gözbebekleri dört katına çıkabilir. Tam tersine kızgın, olumsuz bir ruh hali gözbebeklerinin “minik boncuk gözler” ya da “yılan gözler” olarak bilinen şekilde küçülmesine yol açar.

Çocuklar ve gözbebekleri:
Bebekler ve çocukların gözbebekleri yetişkinlerinkinden daha büyüktür. Ayrıca yetişkinlerin yanındayken, dikkatlerini çekme çabasıyla gözbebekleri sürekli olarak büyür.

Ticaret ve gözbebekleri:
Gözbebeği takibi, fiyat pazarlığı sırasında alıcıların gözbebeği büyümesini izleyen eski Çinli mücevher tacirleri tarafından kullanılırdı. Eski bir söz “Biriyle konuşurken gözlerinin içine bak, pazarlık yaparken gözbebeklerine bakma” der.
 
Top