1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gözlerini Sımsıkı Kapat John Verdon

Konusu 'Edebiyat / Kitap' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL

Aklıdan bir sayı tut kitabıyla dikkat çeken John Verdonun ikinci kitabı ''Gözlerini Sımsıkı Kapat'' ilk kitabı kadar dikkat çekicimi henüz kitabı okumadım. Kitapın arka kapagından bir alıntı biraz fikir verebilir.

sana bir sürprizim var…
    gözlerini sımsıkı kapat

new york’un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: süper dedektif. bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. gurney’e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

peki ya bu sefer yoksa?

düğün günü öldürülen bir gelin… ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa… cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. kim daha zeki; gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? john verdon’dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

2. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Başladım bu kitaba güzel ve hızlı ilerliyor.İlkinden daha çok sardı diyebilirim :)

3. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Bitirdim bu kitabı çok güzeldi sonlara doğru elimden bırakamadım desem yeri..Çok ilginç bir adam bu John Verdon katili tahmin ediyorum ama yazar katille ilgili kafamda oluşturduğum tüm senaryoları bir yerde çürütüyor seni acayip bir bulmacanın içine sokuyor tam yanıldığına emin olup başkalarının üstüne yoğunlaşıyorsun pat katil tahmin ettiğin kişi çıkıyor..Böyle bir kitap yazabilmek müthiş bir zeka gerektirir çok beğendim ..Arayı soğutmadan da yazarın yeni kitabı şeytanı uyandırma ya başladım :)

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Kitaba başladım ama başladığımla kaldım elimde diğer kitap var 'Limon Ağacı' bitirdiğimde yeniden başlayacağım. Kitabın başlarındada olsam dikkatimi çeken yazarın ilk kitabıyla aynı yoldan devam etmesi ilk kitabındaki kişiler bu kitabada taşınmış.

5. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Evet abla seri kitabı gibi ama eminim bu kitaba başladığında sende ilkinden çok beğeneceksin..Şeytanı uyandırma kitabının daha 3 sayfasını okudum ama oda bu kitabın bittiği yerden başlıyor ana karakterler aynı :)

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Dizi şeklinde devam edecek yazarın kitabı demekki kardeşim.

Sayfayı Paylaş