1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gravavatar - Her yerde sabit avatarınız olsun

Konusu 'İnternet' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Gravavatar tüm blog servislerinin desteklediği sabit avatar sistemidir. Örneklendirecek olursak, [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] sitesi üzerinden sisteme üye olduğunuzda mail adresinize ile belirlediğiniz bir avatar ilişkiğlendirilir. Bundan böyle yorum yaptığınız ya da yazı yazdığınız tüm blog sistemlerinde mevcut mail adresinizi girdiğinizde belirlediğiniz avatar otomatik olarak görünür.

Örneğin [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]t adresinde benim yazdığım tüm yazı ve yorumlarda Gravavatar üyeliğimden dolayı sbir bir avatar görünmektedir.

Sistem son derece güvenli ve tüm blog sahiplerinin ısrarla kullandığı bir yöntemdir. Böylece blog hizmeti sunulan ve içerik eklediğiniz hiç bir yerde avatar yüklemek durumunda kalmazsınız.

Üyelik oldukça basit. Şu adımları izliyoruz.

1. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] linkinden siteye girin.
    2. Get your Gravatar düğmesin soluna geçerli e-posta adresini girip ilgili butona tıklayın.
    3. Daha sonra bu mail adresimize bir mail geliyor. İlk linke tıkladığımız zaman siteye yönlenirsiniz.
    4. Açılan sayfada bir kullanıcı adı ve şifre girin. (gerçi bunun lazım olacağını sanmıyorum. Yıllar önce ayarlamıştım öylece kaldı)
    5. add a new image ye tıklayıp bilgisayardan ya da başka bir siteden avatar yükleyin. Resmin görünümünü ayarlayabilirsiniz bu aşamada. Solt alttaki G ye çift tıklıyoruz.
    6. Ve son adım avatarı checkliyoruz

Artık işimiz bitti. Şimdi yorum yaparken bu mail adresimizi yazarak avatarın otomatik olarak görünmesini sağlayabiliriz.

Örneğin kendi adınıza [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] adlı sitemizde yorum ya da içerik yazarsanız otomatik olarak belirlediğiniz avatar görünür. (benim olduğu gibi) :)

Sayfayı Paylaş