1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Grev filan...

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 27 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Trenler grev yaptı.

Ahali makinisti dövdü.

Raylarda sürüklediler adamı.

*

Bu ülkede grevle mrevle netice alamaz memur... Çünkü memurun sorunudur.

Ahaliyi ırgalamaz.

*

Hakkını ararken polis tarafından haşat edilen işçilere, esnafın tekme tokat girişmesi de ondan zaten... İşçinin derdi, sadece işçinin derdidir, işçi olmayanı ilgilendirmez, el âlemi germez.

*

Doktor mesela... İdeal damattır,
    herkes kızını doktora vermek ister,
    beni ne doktorlar istedi filan, herkes çocuğunu büyüyünce doktor yapmak ister, herkes otomobilini doktordan almak ister, herkes evini-dükkânını doktora vermek ister... Kız verirken, kocaya varırken, meslek seçerken, otomobil alırken, ev kiralarken, canımdır cicimdir. 6 saat
    grev yapsın, şerefsizdir.

*

Miting yapmaya hazırlanan eczacıların mitingine de, sadece eczacılar katılacak o yüzden... Doktorlar bile katılmayacak... Öğretmenlerin mitingine, öğrenci velilerinin katılmadığı gibi.

*

(Aktütün’ü basmışlardı, 15 şehit var, memlekette yer yerinden oynuyor, ağlamaktan gözümüze kan oturmuş, şak, bi faks geldi, isim, adres, şu şu sokaktaki kaldırımları sökmüş belediye, tam evinin önüymüş, böyle devlet olur muymuş, “Yazın bu sorunları” diyordu.)

*

“Her koyun kendi bacağından asılır”ın atasözü olduğu ülkede, grev mrev beyhudedir... “Nerde çokluk, orda bokluk” lafına sırıtan bir toplumda, “toplu” sözleşme yapılamaz.

*

Emekliler miting yapsa, ben iddia ediyorum, çocukları bile gelmez... Veya, garibim çiftçilerin eylemine sadece burnundan çeke çeke zorla getirdikleri ineklerin, öküzlerin katılması gibi.

*

Aslına bakarsanız, çiftçiler dün eylem yapmaya kalksaydı, öküzler de katılmazdı... Tren durduğu için, makinisti dövenlere bakmaya giderlerdi çünkü.

Yılmaz ÖZDİL

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  2. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    ehii

ben sana rep verebilme ihtimalini seviyorum ama olmuyor olmuyor
    neyse artık yılmaz özdile gitsin repler

3. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    elini korkak alıstırma canım gecenin bir yarısı benden baska hangi deli seni güldürebildi bu bile replik :P

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Maalesef bu ülkede bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti var. İşte böyle azıcık dokunduğunda da feryadı basar bizim milletimiz bilmezler ki amaç daha iyi bir hizmettir aslında. O günSamanyolu haber de ne kadar insan konuşturdularsa hepsi grev aleyhtarı konuşmalardı. Yani yanlı olunur da adetten bari olsun diye arada destekleyen biri de konuşturulur. Biz böyle bi milletiz işte. Birbirimizi arkadan vuran. Köstekleyen iten...

5. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    bu şahsın mesajını değerlendirebilmeniz için başkalarınınkini değerlendirmeniz şart diyor. aslında sosyal mesaj veriyor kanımca buna kadar rep verecek adam mı bulamadın dercesine bi yazı karakteri var sonunda ünlem falan..

6. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL

seni ne çok seviom biliosun onun için burada kelimelere döküp adultlastırmak istemiorum öpüyorum bayramını kutluorum cadım :P

7. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    sanılmasın ki cevapsız kaldı son mesajın
    en alasından verildi cevabın :P
    bayramını kutlarım bebek
    sen de kutla bakiim herkesinkini!!

8. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Sağına soluna bakıver belki değerlendirebileceğin birileri vardır :D:D

9. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    dün bana kaldırdığın elden mütevellit bir eksi repi hakediyorsun aslında sen.

Sayfayı Paylaş