Greyfurt Yağının Faydaları

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Greyfurt Yağının Faydaları

Greyfurt Yağı: Aktarlardan alacağınız greyfurt yağından 30 damlayı bir bardak suya karıştırın. Bunu gün boyunca yavaş yavaş için. Nezleye iyi gelecektir. Ayrıca, işaret ve orta parmağınızı burnunuzun hemen yanına, gözpınarınızın 2 cm kadar altına yerleştirin ve bastırarak masaj yapın. Tıkalı burnunuzun açılması kolaylaşacaktır.


Greyfurt Yağı ve Faydaları


Kış mevsiminin harika meyvesi geryfurt, eksi ve buruk bir tada sahip. Ama bu olumsuz özelliklerine karşılık, o kadar çok olumlu özellikleri var ki, olumsuzluları göze görünmüyor. Öncelikle greyfurtun faydalarından biraz bahsedelim. Arkasından da greyfurt yağını anlatalım. GREYFURTUN FAYDALARI ; * İyi bir iştah açıcıdır.


* İştah açmasına rağmen, aç karnına yendiği taktirde, yağ yakıcı özelliği vardır ve zayıflamaya yardımcı olur. * İdrar söktürücü özelliği vardır. * Kan şekerini düşürür.

GREYFURT YAĞININ FAYDALARI :

Greyfurt yağı, iyi bir aromaterapi yağıdır.

Aroma terapinin sağlık açısından faydaları ve hastalılarda iyileştirici olduğu, ilmi olarak da kanıtlanmıştır. Aromaterapi sırasında kullanılan greyfurt yağı, kafa karışıklığı, kıskançlık ve hayal kırıklığı gibi olumsuz düşünce durumlarında etkilidir. Greyfurt yağı , bu durumları yok eder ve canlandırıcı özelliği ile kararsızlık, sürüncemede bırakma ve geçmiş için kaygılanma durumlarında fayda sağlar. Manik ve depresif arasında gidip gelen durumlarda yardımcıdır. Kümüz ; 3 adet patatesi suyun içinde çatlayana kadar, kaynatın. Ve elde eetiğiniz patates suyunu için. Meyve olarka çok tercih edilir greyfurt. Bunun yanında bir de iştah açıcı olarak çok iyi bir görevi vardır.
 

Benzer konular

Top