Grip Salgınından Korunma Yolları

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,208
Beğeniler
70
Şehir
Konya
#1
Hava sıcaklıklarındaki ani düşüş ve yükselişler grip salgınını ortaya çıkardı. Bu salgına yakalanmamak için öncelikle grip aşısını bugünlerde yaptırmayı ihmal etmeyin. Bunun yanında aşağıdaki önerileri ciddiye alarak da gribal enfeksiyondan korunabilirisniz.

Öncelikle vitamin desteklerinden değil gıdalardan destek almamız gerekir. Örneğin portakal yemek sadece C vitaminini ilaçtan almaya göre ek olarak bağışıklık sistemini destekleyen Magnezyum, folat, B6 ve antioksidanları da beraberinde getirir.

Kış aylarında özellikle kuru baklagiller (mercimek, kuru fasulye gibi..), badem, fındık gibi çerezler, balık, yoğurt (özellikle probiotikli), tam buğday ürünlerine ve yumurta tüketimine özen gösterilmelidir.

Alınan gıdaların yanı sıra öğün düzeni, gün içerisinde sağlıklı seçeneklerle ara öğün yapma, kuvvetli bir kahvaltı da bağışıklık sistemini önemli ölçüde destekler. Su tüketimin gün içersine yayılmış bir şekilde olması, gün içersinde C vitaminli bitki çayları (zencefil,ayva, kuşburnu, kakule gibi) tüketimi de sistemi aktif olarak temizleyerek mikropların solunum yollarında barınmasına engel olacaktır.
 

Benzer konular

Top