Gül Yağı Tabletleriyle Ter Kokusuna Kesin Çözüm

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Japonya'da gül yağı ile üretilen tabletlerin ter kokusuna kesin çözüm getirmesi bekleniyor. Tabletlerin yapımında kullanılacak gül yağı ise Isparta'dan…


Gül ve Gül Ürünleri Satış Kooperatifi (Gülbirlik) Genel Müdürü Bolat Tamer, Japonya'da ter kokusunu önlemek amacıyla gül yağı kullanılarak tablet üretildiğini, anlaşma sağlanırsa firmanın gül yağını Isparta'dan alacağını bildirdi.
Tamer, Japonya'dan iki iş kadının kendilerine gelerek, gül kokulu tabletler hakkında tanıtım yaptığını söyledi. Ham maddesini gül yağının oluşturduğu tabletlerin yutulduğunu ve kana karışan gül yağının insanların gül gibi kokmasını sağladığını anlatan Tamer, ''Bu tabletle insanlar terlediklerinde bile gül kokma imkanına sahip oluyorlar'' dedi.

Söz konusu buluşun Isparta gülü açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Bolat Tamer, ürün tuttuğu takdirde gül yağına talebin de artacağını ifade etti.
Japonya'da üretim yapan firma ile önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceklerini söyleyen Bolat Tamer, ''Anlaşma sağlanırsa Japonlar gül yağını Isparta'dan alacaklar'' diye konuştu.
 

Benzer konular

Top