1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Gümüş Simli İple Şal Yapımı

Konusu 'Hanımeli (el işleri,makine işleri,özel bakım)' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.243
  Beğenileri:
  4.878
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.751 ÇTL

  [​IMG]
  malzemeler:
  500 g şallık gümüş simli siyah ip
  tığ
  yapılışı:
  Önce zincir çekerek bir yuvarlak oluşturun. içine 25 dolgu yapın.üzerine 3 zincir çekip arada 1 dolgu kalacak şekilde biritler yapın.Biritlerin üzerindeki boşluğa batarak önce 10 zincir çekin. Zincirin üstüne 10 birit yapıp geri dönün. Her boşluğa batarak çiçeğin ön taç yapraklarını bitirin.Arka taç yaprakları da aynı ön yapraklar gibi, fakat ön yaprakların arasına gelecek şekilde yerleştirin.Yaprakların bitiminden sonraki kutucuklar toplam 6 sıra olacak. ilk sırayı 5 zincir + sık iğne şeklinde bir arka, bir ön yaprağa batarak bitirin.Üzerindeki boşluğa 3 birit + 3 zincir + 3 birit yaparak batın. arada gene 6 tane 5 zincir + sık iğne yapıp her boşluğa batın. 6 tane yaptıktan sonra gene 3 birit + 3 zincir + 3 birit yapıp aynı boşluğa batın. Diğer 5 sırayı da tamamlayın.bu şekilde 6 tam, 4 yarım çiçek motifi yaparak birleştirin. Yarım çiçekler omuz kısmında olacak. Yarım çiçeklerin boş kalan omuz kısmına 4 birit + 2 zincir şekllinde yapıp batın.Her iki yanına püskül uygulayın.
   

Sayfayı Paylaş