1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Gün kararırken, vakit ruhuma seslenirken!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Ne gelir elden diyesim geliyor
    Yüzü gülmeyen, cefa içinde can çeken, yükün altında ezilen
    Hangi nefesi görsem, içim burkulur, hikmetin sırrı gam olur, böyleçaresizken
    Bir yaşlı adam tanırım, her gün kağıt toplar ve yılmadan kendi halindeekmeğinin peşinde terler

Günlerden bir gün yine topluyordu
    Ben yine ibretle ve taktirle nazar ederek düşünüyordum
    Bir yaşlı teyze yaklaştı yanına ve nezaketen o adamdan bir poşet istediğiniduydum
    Adam okadar sert ve katı bir biçimde zavallı kadını azarladı ki nasılşaşırdım, orada donmuştum

“Merhamette maraz doğar” derler
    Ne kadar düşünerek söylerler elbette taktir hakkına malik değilim
    Ve fakat bizzat şahit olduğum ve günlerce sessiz ve çalışkanlığına ramolduğum adam için kederlendim
    İnsan tekamül ettikçe, aklını ve bilgisini geliştirdikçe, edep ve nezaketiöğrenmedikçe kamil ve irfan sahibi olur, diyemedim

Artık ne vakit o adamı görsem
    Yaşlı kadına yaptığı terbiyesizlik ve kabalık önüme çıkıyor
    Bazen daha basit bir iş bulsam diye düşündüğüm anları çaresiz bıraktırıyor
    Kul hak ettiğini ve nasibini iyi tefekkür ederek, azmin ve umudunseferberliğinden gitmeyi öğrenmeli

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş