Günah mi?

Arkdaslar gecengün bir Türk kanalinda interneten muzik yuklemenin günach vecaiz oldugunu ve bunun Hirsizliga girdigini söyledi bir Hoca artik bu Din hocalarimiz muzik isleri iledemi ilgileniyorlar sizce bu ne kadar dogru ola bilir ki

Günah ya da değil diye cevap vermek hassas bir konu ona bir şey diyemem ama emeğe verilmesi gereken karşılık olarak bakarsak konuya yanlış bir davranış tabi . Ki internete girdiysen zaten herşey herkesin eline kolayca ulaşıyor artık bunu engellemek nasıl mümkün bilemem

Ya bilgisayara bir nevi paylasmak icindir Sanirim bu hoca Sanatcilardan Rüsvet aldi öyle konusuyor

Bu hoca hangisi şu sosyetedeki bildiklerimizden mi yoksa meşhur olma yolunda ilerleyen birisi mi ? :)

Bence günahtır.çünkü bir insanın çalışarak elde ettiği emeği ondan izin almadan kullanmak ve paylaşmak kul hakkına girer.
şunu da ifitaf etmeliyim ki ben de indiriyorum.ancak benim indirip dinlemem işin gerçeğini değiştirmez.

merakettim

Öpözel Üye :*
Bence günahtır.Çünkü bir insanın çalışarak elde ettiği emeği ondan izin almadan kullanmak ve paylaşmak kul hakkına girer.
şunu da ifitaf etmeliyim ki ben de indiriyorum.ancak benim indirip dinlemem işin gerçeğini değiştirmez.
Günah olduğunu bile bile yapıyorsun desene;)
Katılıyorum sana:)

Ne günahı? İndirdiğin mp3 kotandan kesiliyoru mu? Evet. O zaman günah değildir. Bu konuda ahkâm kesemeyeceğim.. hocaların el atmadığı mp3 kalmıştı. İndiriyorum indireceğim kotamın musade ettiği ölçüde =)