Güneş Başak Burcunda

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,481
Şehir
Seattle.
#1


Sevgili Okurlarımız,
22 Ağustos (saat 22:07) - 22 Eylül (saat 17:49) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş dönemi analiz etme, düzene kavuşturma, hizmet etme, ayrıntıların farkına varma, huzur ve güven olgularını önemseme anlamında bir hayli etkilidir. Bana göre bu dönem, Aslan burcu dönemindeki Ağustos böcekliğimizi bir yana bırakıp karınca gibi çalışmamızı gerektiren zaman dilimidir. Doğum haritalarımızda Başak burcunun yer aldığı yaşam alanında, bu tarihler arasında yardımsever, mütevazı, titiz ve gayet çalışkan bir şekilde hareket etmenin önemi büyüktür. Her şeyin dosdoğru ve kurallarına uygun yapılmasını isteriz. Sağlık ve temizlik kavramlarına aşırı düşkün oluruz. Hesabımızı iyi biliriz, planlı bir şekilde hareket edebiliriz. Ancak kuşku ve endişeli davranmaktan, sürekli mükemmeli arayarak kendimizi ve çevremizi bezdirmekten uzak durmamızda yarar var. Hizmet etme yoluyla sevginin ifade bulduğu, yararlı ile yararsızın tespit edilmeye çalışılarak güven ve istikrarın sağlanılmaya çalışıldığı bu dönemde hedefinize yönelik hareket etmenizde yarar var.

Güneş Başak burcu seyir geçişini yöneten Merkür, 1-17 Eylül tarihlerinde Başak burcunda yer alacaktır. Böylece Güneşi gayet güçlü bir şekilde dispozite ederek iş-sağlık-hizmet-eğitim-ustalık, çıraklık konularında alanlarında sıkı bir şekilde çalışmamızı, karmaşık durumları düzene kavuşturmamızı sağlayacaktır. 17 Eylül-5 Ekim tarihlerinde dispozitör Merkür Terazi burcunda ilerleyerek ilişkilerimiz, iş ortaklıkları ve iş hayatımızla ilgili konularda uyumlu, adil, dengeli, diplomatik, mantıklı bir şekilde hareket etmenin önemini vurgulayacaktır.

Güneş-Başak burcu seyrinin Ağustos ayındaki etkili görünümleri: 22,23,24,30,31 Ağustos
Güneş-Başak burcu seyrinin Eylül ayındaki etkili görünümleri: 7,10,13,21 Eylül olarak öne çıkmaktadır.

Başaklar genel olarak dış görünüşe fazlasıyla itibar ederler ve tutumlu olmayı aşırı derecelere vardırabilirler. Aileleriyle ve yakınlarıyla ilgilidirler fakat dışardaki kişilerce yanına yaklaşılması zor biri olarak görülürler. Başakların diğer göze çarpan özelliği de , kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu başka kişilerin sinirini bozabilir. Aşırı dikkatlilik sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri, iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı olabilir ama bunun içinde bir parça gerçekcilk hep vardır.

Başaklar haylazlık etmeyi de severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. Güçsüz buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokmak gibi bir adetleri de vardır. Son olarak başaklar düzenli yaşama alışkanlıkları nedeniyle uzun ömürlüdürler. Yalnız yaşamayı çok severler. Arka planda olmayı isterler, istedikleri sadece başarılarıyla gündemde olmaktır.Yaşlandıklarında anlatacakları bir yığın öykü vardır. Çünkü hafızaları inanılmayacak kadar kuvvetlidir.


 

Benzer konular

Top