1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Güvenilecek dost / lar

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.545
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.940 ÇTL
    Güvenilecek dost / lar arıyorum... Yıllardır arıyorum, tam buldum derken gerçek dost / lar olmadıklarını anlıyorum. Ve iş işten çoktan geçmiştir...
    Aramakla mı bulunur kendiliğinden mi oluşur kişiye ve kişilere göre değişir elbet...
    Dostluğun anlamını bilmeden değil dost olmak öylesine... Fedakarca, güvenebileceğim bir dost...
    Kelime anlamıyla değil özüyle sözüyle dost...
    En güzel sofralar kuralsa ne yazar, o sofrada dost / lar olmayınca...
    En güzel saraylarda yaşasam ne yazar içinde dost / lar olmadıkça...
    Değer vermek değer görmek, saygı duymak saygı duyulmak...
    Samimi ve doğru olmak...
    Menfaat uğruna değil, candan sevmek...
    Yüze gülüp, arkadan atıp tutmak değil, gerçek düşünceleri yüze de söyleyebilmek...
    Burada dostluğun tanımını yapmaya çalışırsak uzar gider... Tanımın sonu yok, göreceli...
    Her bireyin dostluğa bakış açısı farklı ne yazık ki... Halbuki dost olabilmenin dost kalabilmenin doğruları belli...
    Bir kural çerçevesinde değil, saygı, sevgi, güven çerçevesinde bu durumu yaşamak, yaşatmak...
    Sahte ve gerçek dostluklar diye iki zıt gurup oluşmaması gerek aslında... Çünkü dost, dostluk o kadar samimi bir olgu ki, bu durumu gerçek dışı bir duruma sokmak samimiyetsizlik olur... Kelime anlamına yakışır dost olmak ve dost / lar bulabilmek dileğiyle...

(Dost olun, dost kalın... Gerçek dostluklara... )

arz-ı hal bunu beğendi.
  2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ,gerçek düşünceleri yüze de söyleyebilmek...

bunu yapabilecek olan varsa 2. dost için kapım açık :)

Sayfayı Paylaş