Güzel Günler Sana Gelmez Sen Onlara Gideceksin

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,026
Beğeniler
6,296
Takım
GALATASARAY
#1
Güzel Günler Sana Gelmez Sen Onlara Gideceksin

Hayatta tüm başarılar çalışılarak elde edilir. Bilinmektedir ki hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.

Bu sebeple güzel günlere ulaşmak için emek vermek ve bu emeği verirken de çok çalışmak gerekmektedir.

Hayatta tembelliği seven insanlar zamanlarını genellikle boş işlerle öldürürler. Bu kişiler her ne kadar güzel günlerin ve güzelliklerin hayalini kurmuş olsalar da bu güzel günlere hiçbir zaman ulaşamazlar

İnsan başarıya ulaşabilmek için öncelikle hedefini belirlemeli ve bu hedef doğrultusunda plan yaparak çalışmasını sürdürmelidir.

Kişi ne yapmak istediğine önceden karar verir ve bunun için emek harcarsa mutlaka istediğine kavuşacaktır.

Başarı her zaman çalışma ve emeğin ürünü olduğundan her insan bunu kendine görev bilmelidir.

Hiçbir başarı bize kendiliğinden gelmediğinden kişi başarıya ulaşmak için elinden ne geliyorsa yapmalı ve sonunda başarıya ulaşarak bunun mutluluğunu yaşamalıdır.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,685
Beğeniler
8,075
Şehir
izmir :)
#2
Bayıldım bu yazıya :)
Başarı, motivasyon veya mutluluk için başkalarından medet umanlara sinir oluyorum. Bunu bazen ben de yaptım ama her seferinde tek bir sonuca ulaştım : tıpkı emeğinle kazandığın paranın verdiği his gibi, kendi kendine elde ettiğin mutluluk vd motivasyonların da ayrı bi tadı oluyor.

Ama kendi kendine mutlu olabilmeyi öğrenememiş insanlar hep başkalarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Evet güzel günler bizi bekler, ne kadar yakın olduğu da kendimize bağlıdır. Çevrenizdekilerin size iyi hissettirip güzel günleri getirmesini beklerseniz çıkmaz ayın son çarşambası gelir o günler :D
 

Benzer konular

Top Bottom