1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Magazin Hablemitoğlu'nun Kızı Yarışmacı Oldu

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.866
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.572 ÇTL

Son dönemde ilginç yarışmacılarıyla gündeme gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışması bu sefer de çok özel bir ismi ağırladı.

2002 yılında suikast sonucu yaşamını yitiren Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu, Türkiye'yi yasa boğmuştu. Tarihçi ve yazar Hablemitoğlu'nun cenaze töreninde babasının mezarı başında gözyaşı döken; tabutun sarılı olduğu bayrağı öpen 10 yaşındaki kızı Kanije ise görüntüleriyle tüm Türkiye'yi ağlatmıştı. Aradan 10 yıl geçti ve Kanije; avukat olmaya karar verdi.

EĞİTİM MASRAFLARINI KARŞILAMAK İÇİN

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gören 20 yaşındaki genç kız; eğitim masraflarını karşılamak için çareyi atv'de Kenan Işık'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster?"e katılmakta buldu.

Kanije Hablemitoğlu, "Annemin maddi yükünü hafifletmek ve eğitimimi devam ettirmek için elimden geleni yapacağım" dedi ve yarışmaya katıldı.
    Babasıyla ilgili sorularına yanıt vermekte zorlanan Kanije Hablemitoğlu ile
    Kenan Işık'ın diyalogu da izleyenlere farklı dakikalar yaşattı.

Kenan Işık: Kaç yaşındaydınız...

Kanije Hablemitoğlu: 11 yaşındaydım.

Kenan Işık: Demek siz de benim gibi 11 yaşında babanızı kaybettiniz. Ağır bir şey. Ben de 11 yaşında babamı kaybettim. Ağır bir şey...

Kanije Hablemitoğlu: Öyle...

Kenan Işık: Neyse biz yarışmaya mı geçelim...

18 Aralık 2002'de evinin önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren Prof. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun 20 yaşındaki kızı Kanije, Kenan Işık'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster"de yarıştı.Heyecanlı olduğu gözlenen Kanije Hablemitoğlu, yarışmadan 1000 lira ödül kazanabildi.

Prof. Dr. Hablemitoğlu'nun bayrağa sarılı tabutuna sarılıp Türkiye'yi ağlatan ve o dönemde 11 yaşında olan Kanije Hablemitoğlu yarışmadan önce, "Annemin maddi yükünü hafifletmek ve eğitimimi devam ettirmek için elimden geleni yapacağım" demişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, faili meçhul kalan tek cinayetin Hablemitoğlu cinayeti olduğunu söylemişti.

Sayfayı Paylaş