1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hacettepe'de diplomalar iptal ediliyor.

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve ahbeabi tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. ahbeabi

ahbeabi Uzman

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    VAN
    Banka:
    7 ÇTL
    Hacettepe Üniversitesi'nde not skanladı. 248 öğrencinin notlarını internet üzerinden yükselttiği ortaya çıktı. Aralarında geçen yıl mezun olan öğrencilerin diplomaları iptal edilecek. İşte ayrıntılar.

Hacettepe Üniversitesi'nde matematik dersi notlarını internetten kontrol eden öğretim üyesi, öğrencilerin puanlarının yükseltildiğini belirledi. 248 öğrencinin ders notları geçersiz sayıldı. Geçen yılki mezunların diplomalarının ise iptali sözkonusu.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda 248 öğrencinin notlarının internet üzerinden yükseltildiği belirlendi. Öğretim üyelerinin ortaya çıkardığı yükseltilmiş notlarla birlikte bu notlarla geçen yıl diploma alan 124 öğrencinin de diplomalarının iptal edileceği belirtildi.

NOTLAR FARKLI ÇIKTI

Konu bazı öğrencilerin aralarındaki konuşma üzerine C.K. adlı öğretim üyesinin kendi dersinin notlarını geçmişe dönük kontrol etmesi üzerine ortaya çıktı. Öğretim üyesinin şikayeti üzerine matematik dersinin öğretim üyesinin elinde bulunan çıktıları ile internet kayıtlarının birbirini tutmadığı, öğrencilerin notlarının öğretim üyesi tarafından internete girildikten sonra yükseltilerek dersten başarılı sayılmalarının sağlandığı ortaya çıktı. C.K. adlı öğretim üyesi kendi değerlendirdiği sınav sonuçlarının internette farklı olduğu bilgisini Rektörlük'e bildirdi.

DİPLOMALAR SİLBAŞTAN

Halen konuyla ilgili rektörlük soruşturması sürerken, soruşturma sonucuna göre geçen yıl ve bu yıl bu dersi alan toplam 248 öğrencinin notları dersin öğretim görevlisinin elindeki kayıtlar esas alınarak yeniden düzenlenecek. Geçen yıl bu dersi başarmış sayılarak diploma verilen öğrencilerden notları başarısız olanların diplomaları dYüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) da bilgi verilerek iptal edilecek.

SORUŞTURMA AÇILDI

Bu arada, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü notların nasıl değiştiril-diğini tespit için de soruşturma başlattı. Notların usülsüz şekilde yükseltilmesinin "hacker" yöntemi ile yapılıp yapılmadığı da araştırılacak. Konuyla ilgisi olduğu tespit edilen öğretim üyesi ve öğrencilerin de cezalandırılacağı öğrenildi.

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    :v eskiden sadece kötü notları babalardan saklamak için karne üzerinde oyunlar oynanırdı şimdi teknoloji çağı okulu bile kandırabiliyorlar :v

3. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Çok güzel açıklamışsın:D

4. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.786
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    388 ÇTL
    teknoloji ne boyuta getirdi gercekten durumu..internetten çok iyi anlayan birine ihtiyacım var..benim notlarda bir iki değişiklik yaptıracağım:):P

Sayfayı Paylaş