Hackerların 2012 Planı Deşifre Edildi

Mod-53

Uzaklardayım
Özel üye
Katılım
16 Eyl 2011
Mesajlar
1,875
Beğeniler
84
Şehir
İSTANBUL
#1


Bilgisayar dünyasının korkulu rüyası olan hackerların, 2012'de yeni soygun planları ve alışılmışın dışında deneyecekleri yöntemler ortaya çıktı.


Bir antivirüs yazılım şirketi yöneticisi, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, siber saldırılar konusunda 2011'de gözlemlenen tehdit ve tehlikelerin aynen devam ettiğini belirterek, hackerların yeni hedef noktalarını afişe etti.

Hackerların 2012'de 5 ana noktada saldırı yapmalarını beklediklerini ifade eden yetkili, bunları şöyle sıraladı:

''Mobil üniteler üzerinden yapılan bankacılık işlemleri ilk saldırı noktası. Akıllı telefonlar, tablet ya da dizüstü bilgisayarlarla online bankacılık işlemi yapanların daha işlemlerini bitirmeden, hackerların kurbanı olması muhtemel. İkinci sırada embedded system denilen, büyük sitemlerin içine gömülü spesifik kontrol foksiyonları bulunan cihazlar var. Araçlardaki GPS sistemleri, bilgisayar kontrollü tıbbi cihazlar, bir servisi birden fazla cihaza dağıtan kablosuz üniteler, dijital kameralar ve hatta yazıcılar, hackerların bilgi çalabilecekleri yeni alanları.''

Hackerların olası bir diğer saldırı hedefinin ise elektrik, su, petrol ve gaz ünitelerinin kontrol ve denetiminin sağlandığı scada sistemleri olduğunu aktaran Weafer, internet ortamında bir hizmeti almak isteyenlerin kabul etmek zorunda kaldıkları legal spamlarin de son dönemin önemli tehditleri arasında yer aldığına dikkati çekti.

Öte yandan''Anonymous'' adlı hacker grubunun 2012 yılında da tehdit unsurları arasında yer aldığı bildirildi.
 

Benzer konular

Top