Hadise Moskova'yı Salladı

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#1
Hadise, Moskova'da düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında yarı finalde sahne aldı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ilk heyecan dolu gece bu akşam yaşanıyor. Türkiye'yi Düm Tek Tek ile temsil eden Hadise 9. sırada çıktığı yarı finallerde büyük alkışlar aldı...

Moskova'da iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek "yarı final" elemleri için kurlar çekildi ve ilk sırada Karadağ sahne aldı. Temsilcimiz Hadise ise 9. sırada sahne aldı.

O çok tartışılan kırmızı kıyafetleri içerisinde sahne alan Hadise şarkısını tamamladıktan sonra gösterdiği performans ile izleyicilerden büyük alkış aldı.

İŞTE HADİSE'NİN YARI FİNAL PERFORMANSI
AMAÇ İLK 10'A GİRMEK

18 ülkenin katılacağı birinci yarı finallerde Türkiye, Bosna-Hersek, İsveç, İsrail, Belçika, Andora, Çek Cumhuriyeti, Karadağ, İzlanda, Bulgaristan, Portekiz, İsviçre, Makedonya, Finlandiya, Beyaz Rusya, Romanya, Malta ve Ermenistan yarışıyor..

Hadise’nin 16 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak finale kalabilmesi için bu akşam ilk 10’a girmesi gerekiyor. Yarı finallerde oylama ‘tele voting’ olarak isimlendirilen SMS oylamasıyla yapılacak.

16 Mayıs gecesi finalde dereceye girenleri ise bu yıl ilk kez yapılacak bir uygulamayla yüzde 50 jüri, yüzde 50 halk oylaması belirleyecek. İkinci yarı final ise 14 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek.

SIRADA OYLAMALAR VAR..

18 ülke şarkılarını seslendirdi, ardından tüm ülke şarkılarının kısa tanıtımları gösterildi..

Ve şimdi ülkelerden gelecek oylamalar bekleniyor..
 

Benzer konular

Top