Haiti'ye En Büyük Yardımı O Yaptı

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,979
Beğeniler
53
#1
İngiltere'de yedi yaşındaki bir çocuk, Haiti'deki depremzedeler için bir günde 72 bin sterlin (100 bin dolar) topladı...
Charlie Simpson, UNICEF'e 500 sterlin toplamak istiyordu. Bunun için de evinin yakınındaki bir parkın etrafında 8 kilometre pedal çevireceği tur için sponsor arayışına girdi. Bir internet sitesine ilan bırakan Simpson, büyük ilgi görünce hedeflediğinin çok üzerinde bir bağış rakamına ulaştı.

Yüzlerce kişinin yardım elini uzatmasıyla 100 bin doların üzerinde bir bağış elde edildi. Bu para, Haiti'de gıda ve barınma ihtiyacının karşılanması için kullanılacak.

Simpson Haiti'de enkaz altından çıkarılan çocukları gördükten sonra böyle bir girişimde bulunmaya karar verdiğini açıkladı. Simpson gazetecilere açıklamasında, "Bu görüntüleri TV'de seyretmek çok üzücüydü" dedi.

Küçük çocuğun annesi Leonara, oğlunun, bağışta bulunmak isteyenler için hazırladığı belgeye yardım etti ve belgeyi internette yayınladı.

Anne, oğluyla gurur duyduğunu belirtti. UNICEF yetkilileri de, bir kişinin tek başına bir günde ilk kez bu kadar çok yardım topladığına işaret etti.

(Hürriyet)

 

Benzer konular

Top